Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Kolejny sukces Jakuba

2018-06-14 15:55:30 (ost. akt: 2018-06-14 15:57:27)
Jakub wśród wyróżnionych w Warszawie

Jakub wśród wyróżnionych w Warszawie

Autor zdjęcia: SP 2

Jakub Figurski - młody, uzdolniony historyk – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odniósł kolejny sukces.

Startował w XXIII edycji Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Finał centralny odbył się w Warszawie w dniach 7-9 czerwca 2018 r. W miniony czwartek i piątek młodzi historycy zmagali się w 5 konkurencjach: eksponat muzealny, geografia militarna, broń i barwa, historia oręża polskiego w sztuce (malarstwo, literatura, muzyka, film) oraz zabytki i obiekty historyczne. W czwartek w ogrodach belwederskich odbyło się spotkanie nauczycieli - opiekunów z organizatorami Konkursu, w tym roku przebiegającego pod patronatem Prezydenta RP. Po konkurencjach uczestnicy finału wspólnie z opiekunami zwiedzili Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej oraz 23 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, a także Muzeum Wojska Polskiego. Uczestnicy Konkursu złożyli kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza. W sobotę w Galerii Porczyńskich odbyło się uroczyste podsumowanie zmagań w obecności wielu znamienitych gości, w tym Macieja Kopcia - Wiceministra Edukacji Narodowej. Po zsumowaniu punktów okazało się, że Jakub Figurski zajął 7 miejsce w kraju (na 38 uczestników finału centralnego). Podczas tej uroczystości Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari za 10 letnią współpracę podziękował organizatorom. Wyróżnił też czworo nauczycieli z kraju. W tym gronie znalazł się dyrektor Jerzy Resicki - opiekun Jakuba. Pan Jerzy Resicki w ośmiu ostatnich edycjach Konkursu doprowadził do finału centralnego 6 uczestników. W tym czasie miał też 3 laureatów i 3 finalistów szczebla wojewódzkiego.

SP 1
Jakub wśród wyróżnionych w Warszawie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages