Wtorek, 21 maja 2019. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Ćwiczyli swoje talenty i zdolności

2018-06-11 14:04:16 (ost. akt: 2018-06-11 14:28:42)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Abilimpiada zorganizowana w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Nowym Mieście to okazja do zaprezentowania zdolności rękodzielniczych osób spotykających się w tamtejszych pracowniach.

Abilimpiada to połączenie słów olimpiada i angielskiego "ability", co oznacza umiejętność. Spotkanie polega na prezentacjach swoich zdolności, integracji i pokazaniu światu, że każdy może stworzyć coś ciekawego. Abilimpiada była połączona z XVIII Wystawą Twórczości i Rzemiosła Artystycznego Osób Niepełnosprawnych.

W tegorocznej edycji wystartowało 100 osób niepełnosprawnych z terenu powiatu nowomiejskiego. Uczestnicy wzięli udział w następujących konkurencjach: makrama, haft, rzeźba, krawiectwo, malarstwo, collage, wyklejanka, pomoc medyczna, wikliniarstwo oraz obsługa komputerów. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom za udział, natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii – dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Pierwsze miejsca w konkurencjach wyglądały następująco: Andrzej Fido - pomoc medyczna, Mateusz Szulc - krawiectwo, Bożena Mańska - haft, Patrycja Groszewska - kolaż, Maciej Makowski - makrama, Aleksandra Szymczyk - malarstwo, Leszek Mazurewicz - wikliniarstwo, Jakub Godlewski - wydzieranka, wyklejanka, Marek Pieńczewski - rzeźba, Piotr Zaborski - obsługa komputera.

mzal
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages