środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Siedmiu piło. Podsumowujemy weekend na drogach

2018-06-11 11:35:38 (ost. akt: 2018-06-11 12:00:46)

Autor zdjęcia: KPP NML

W całym kraju policjanci prowadzili ogólnopolskie działania pn. „Alkohol i narkotyki”, ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego osób będących pod wpływem alkoholu lub w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Nowomiejscy policjanci przebadali ponad 350 kierujących. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi.

Na ul. Narutowicza w Nowym Mieście patrol służby łączonej policjanta ruchu drogowego i strażnika miejskiego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego citroenem, który popełnił wykroczenie przekraczając prędkość. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że nie posiada uprawnień do kierowania. W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach okazało się jednak, że 30-letni mieszkaniec gm. Nowe Miasto posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za naruszenie sądowego zakazu zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ok. godz. 22.40 w Grodzicznie policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. 34-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

O 5.30 na ul. Lidzbarskiej w Kurzętniku funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej jadącego rowerem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 44-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Ok. godz. 10.30 nowomiejscy policjanci otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który ujął kierowcę znajdującego się w stanie po użyciu alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gm. Kurzętnik miał w organizmie niespełna pół promila alkoholu. Jakby tego było mało, 25-latek posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za naruszenie sądowego zakazu zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka godzin później, ok. godz. 16.10 w Grodzicznie policjanci zespołu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. 65-letni mieszkaniec gminy Grodziczno miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Wieczorem, około godz. 21.10 na ul. Mickiewicza w Nowym Mieście policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego zauważyli kierującego fordem focusem, którego jazda wskazywała, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Gdy funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli ich przypuszczenia potwierdziły się. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 48-latek ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Wieczorem policjanci zatrzymali kolejną osobę, która zanim wsiadła za kierownicę spożywała alkohol. Zdarzenie miało miejsce ok. godz. 19.30 w Radomnie. Policjanci patrolujący tą miejscowość zatrzymali do kontroli kierującą motorowerem. 31-letnia kobieta miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Po południu, ok. godz. 16.40 w miejscowości Mroczno policjanci zatrzymali rekordzistę. Funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego nowomiejskiej komendy policji dokonywali tam pomiaru prędkości pojazdów. Znajduje się tam miejsce wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako zagrożone przekraczaniem prędkości przez kierujących. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli opla astrę, który jechał z dużą prędkością. Urządzenie pomiarowe wykazało, że w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h auto miało na liczniku 94 km/h.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym 45-letni mężczyzna ukarany został mandatem oraz 10 punktami karnymi. Na tym jednak nie koniec. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali mieszkańcowi powiatu działdowskiego także prawo jazdy.

opr. mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages