Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Nauczyciele wystawili spektakl dla uczniów "Jedynki"

2018-06-10 16:43:47 (ost. akt: 2018-06-10 16:46:49)
Nauczyciele podczas spektaklu

Nauczyciele podczas spektaklu

Autor zdjęcia: SP 1

Z okazji Dnia Dziecka nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście przygotowali dla uczniów "Czerwony Kapturek szuka księcia".

Na szkolnych scenach to uczniowie najczęściej prezentują swoje artystyczne talenty i są oklaskiwani przez nauczycieli. W Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim role się odwróciły. 4 czerwca uczniowie mieli okazję zobaczyć swoich nauczycieli w zupełnie niecodziennych wcieleniach – Czerwonego Kapturka, Wilka, Drzew, Krasnali, Księżniczek i Książąt, Smoka i innych bajkowych postaci.

Z okazji Dnia Dziecka, już po raz drugi, nauczyciele zrobili uczniom niezwykłą niespodziankę – wystawili przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia”. W bajkowe postacie wcielili się nauczyciele z naszej szkoły – Anna Dembowska w tytułowego Kapturka, Magdalena Ewertowska w postać Śnieżki, Anna Lendzion zagrała Babcię, Andrzej Czepek – Smoka. Jarosław Kamiński pełnił funkcję Narratora, Łukasz Leszczyński i Leon Prusakowski byli Książętami, Jerzy Resicki zagrał Wilka, Żabę – Mariola Lewalska, Krzyczącą Ksieżniczką była Marzena Cieplak. W drzewa wcieliły się: Wioletta Bączek-Samulewicz, Jagoda Kowalska i Elżbieta Lewandowska. W Krasnoludki - Gizela Moczadło, Magdalena Szpanowska i Zbigniew Gołębiewski. Do przedstawienia zaangażowali się również rodzice: Anna Moczadło wcieliła się w postać Wiedźmy, a Monika Gurzyńska zagrała Pszczółkę. Przedstawienie wyreżyserowała Ewelina Niścigorska-Bojarska.
Przedstawienie „Czerwony Kapturek” zostało przygotowane w ramach XX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny.

Nauczyciele intensywnie ćwiczyli popołudniami przez cały tydzień. Sami przygotowali scenografię i kostiumy. Opłaciło się – przedstawienie zostało entuzjastycznie przyjęte i długo oklaskiwane przez uczniów. Pedagodzy zapowiadają, że dla swoich uczniów przygotują kolejne artystyczne niespodzianki. 

SP 1


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bil #2516670 | 77.87.*.* 10 cze 2018 19:40

    a ta jeszcze pracuje? szkoda dzieci

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages