środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Ulewy i wiatr mocno dały się we znaki na terenie powiatu nowomiejskiego

2018-06-01 23:43:22 (ost. akt: 2018-06-01 23:49:03)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Późnym popołudniem nad Nowym Miastem i okolicami przeszły nawałnice z porywistymi podmuchami wiatru. Powalone zostały drzewa, a piwnice posesje i ulice znalazły się pod wodą.

Już o godzinie 17 strażacy usuwali powalone drzewo w Mroczenku, potem woda zaczęła zalewać budynek mieszkalny w Kuligach. Kolejne drzewo powalone zostało w Montowie. Następny wyjazd strażacy mieli na nowomiejską ulicę Kornatki, gdzie spływająca woda dostała się do budynku.

Kolejne posesje podtopione zostały w trzech miejscach w Bratianie. Dość dramatyczna sytuacja panuje na ulicy Żwirki i Wigury. M.in. zbyt mały przepust spowodował zalanie części tej ulicy. Tu trzeba wspomnieć, że jest to droga jest administrowana przez powiat i z tym problemem musi się uporać Zarząd Dróg Powiatowych z Kurzętnika.

Dowiedzieliśmy się także od burmistrza miasta, że jest w stałym kontakcie z prezesem nowomiejskiej „komunalki” i jeszcze dzisiaj będą usunięte błotne zanieczyszczenia z ulicy Kornatki.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Czy na pewno tylko ulewa? #2512321 | 83.31.*.* 3 cze 2018 09:19

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Czy na pewno ulewa naraziła mieszkańców i użytkowników ul. Żwirki Wigury i Kornatki naraziła na uszkodzenie ich mienia? Tak to pytanie należy postawić samorządowcom obydwu szczebli gminy miejskiej i powiatu nowomiejskiego. Ulica Żwirki i Wigury przepraszam ,że użyję tak dosadnego określenia po prostu jakiś debil zrobił sobie składowisko kruszywa w kanale - rowie na wysokości z skrzyżowania z ulicą przy Stoku blokują spływ wody w kierunku przejazdu kolejowego. Mogę się jedynie domyślać ,że owe kruszywo należy do wykonawcy ścieżki rowerowej. Nam nadzieję ,że stosowne służby zdołają to ustalić i wskazać osoby odpowiedzialne za powstałe szkody oraz do których można kierować roszczenia odszkodowawcze. Przy tej okazji należy zwrócić uwagę inwestorowi gminie miejskie i administratorowi drogi powiatowi nowomiejskiemu, czy przekrój przebudowywanego przepustu pod ścieżką rowerową przy ul. Żwirki i Wigury jest na pewno wystarczający. Dotychczasowy betonowy o przekroju fi 80 cm został zamieniony na pcv fi 50cm. Nie są to jedyne przejawy bezmyślności inwestora gminy miejskiej w tym rejonie do słownie pieniędzy wyrzucanych w błoto. Wykorytowany betonowy konał solidnie osadzony w gruncie odprowadzający wodę ze wschodniego stoku góry Arrat na odcinku ul. Żwirki Wigury do ul. Zatorze został zniszczony i zastąpiony kanałem gruntowym , który przy pierwszej ulewie został znacznie zamulony

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages