Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Spotkanie z polsko – niemiecko – rosyjską historią

2018-05-24 09:00:00 (ost. akt: 2018-05-23 14:45:28)

Autor zdjęcia: Nadesłane

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście podsumowano projekt międzynarodowy „Spotkanie z polsko – niemiecko – rosyjską historią”.

Projekt realizowany był w kwietniu tego roku, a uczestniczyło w nim 12 uczniów ze szkoły przy ulicy Jagiellońskiej oraz 2 opiekunów. Wymiana była okazją do wzajemnego poznania się, zrozumienia i otwarcia na innych, łamania stereotypów, a także poznania historii, kultury, zwyczajów innych narodów.
Dla uczestników projektu organizatorzy przygotowali bogaty program, który gwarantował dobrą zabawę.

Wymiana przebiegała w bardzo przyjaznej i miłej atmosferze. Na spotkaniu uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami, opowiadali o swoich odczuciach, doświadczeniach i wyrażali swoje opinie na temat wspólnie spędzonego czasu z młodzieżą rosyjską i niemiecką. Swoje zdanie wyrazili też rodzice, którzy tak jak ich dzieci, nie szczędzili słów zadowolenia i pochwały pod adresem organizatorów wymiany.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: burmistrz Józef Blank, kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Dorota Osińska, dyrektor MOSiR Marek Borkowski, dyrektor Jerzy Resicki oraz nauczyciele i uczniowie biorący udział w projekcie wraz z rodzicami. Na spotkaniu podsumowującym obecni byli również goście specjalni, którzy do Szkoły Podstawowej nr 1 przyjechali w ramach wymiany międzynarodowej: Liliya Vavryniv, Nadiia Tsebrynska, Nataliia Trachuk, Nadiia Konyk z Tarnopolu na Ukrainie oraz Andrei Dzhabiev z Kaliningradu.

Wcześniej, przed południem Burmistrz Józef Blank w Urzędzie Miejskim spotkał się z gośćmi z Ukrainy, którym towarzyszył dyrektor "nowomiejskiej jedynki" Jerzy Resicki i dyrektor MOSiR Marek Borkowski. Spotkanie było okazją do wymiany spostrzeżeń z realizacji projektu, porównania systemów szkolnictwa w Polsce i na Ukrainie oraz do omówienia zakresu przyszłej współpracy między szkołami.

opr. mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages