środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Łódź to nie tylko ulica Piotrkowska...

2018-05-19 17:04:40 (ost. akt: 2018-05-20 01:52:34)
Wycieczka członków PZERiI z różnych miejscowości powiatu nowomiejskiego pod typową budowlą fabrycznej Łodzi

Wycieczka członków PZERiI z różnych miejscowości powiatu nowomiejskiego pod typową budowlą fabrycznej Łodzi

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Aktywności, jaką mogą się pochwalić zarząd i członkowie nowomiejskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów daleko by szukać. Są to m.in. częste spotkania integracyjne, no i wyjazdy. Teraz grupa wróciła z wycieczki do Łodzi i Uniejowa.

Wydawać by się mogło, że Łódź jest miastem raczej mało atrakcyjnym do zwiedzania. Że tak nie jest przekonać się mogli uczestnicy wyjazdu zorganizowanego przez nowomiejski oddział Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.

Pod wodzą pani przewodnik grupa wysłuchała wielu ciekawostek związanych ze słynną ulica Piotrkowską i historycznymi kamienicami, w których niegdyś żyli znani ludzie, a w tym artyści i fabrykanci.

Zapewne z pewnym sentymentem wszyscy zwiedzali Muzeum Kinematografii, które jest jedynym w Polsce, chroniącym zabytki z dziedziny techniki, sztuki i kultury filmowej.
Siedzibą muzeum jest głównie pałac, dawna rezydencja fabrykanta Karola Scheiblera, a samo zwiedzanie muzeum było sentymentalną podróżą po historii polskiego kina dla dorosłych i dzieci.

Kolejnym obiektem, który zwiedzała nowomiejska grupa był Pałac Karola Poznańskiego — dom fabrykancki z XIX wieku. Budynek miał charakter reprezentacyjny i „nafaszerowany” był pełnymi przepychu wnętrzami, które można podziwiać do dziś. To tylko najważniejsze punkty zwiedzania Łodzi.

Sporo wrażeń, już bardziej dla ciała, przyniosła wizyta w Uzdrowisku Termalnym w Uniejowie. Kilkugodzinna kąpiel w aquaparku niewątpliwie przyczyniła się do poprawy zdrowia i samopoczucia. Oczywiście nie obyło się bez wieczoru integracyjnego przy muzyce i grillu.

Jak mówi Kazimierz Przybylski, prezes oddziału PZERiI, niebawem planowane są kolejne wyjazdy w ciekawe zakątki lokalne, a także wypad zagraniczny. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages