Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Rejonowy Konkurs Wiedzy o PCK i Udzielaniu Pierwszej Pomocy

2018-05-18 15:57:00 (ost. akt: 2018-05-18 15:58:48)
Po zakończeniu konkursu wykonano pamiątkową fotografię

Po zakończeniu konkursu wykonano pamiątkową fotografię

Autor zdjęcia: SP 2

10 maja 2018 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Rejonowy Konkurs Wiedzy o PCK i Udzielaniu Pierwszej Pomocy. Wzięli w nim udział uczniowie ośmiu szkół podstawowych powiatu nowomiejskiego.

Otwarcia dokonała pani Halina Kleinowska, która była sędzią głównym konkursu. Głos zabrali: Wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski, pani Bożena Zaborowska reprezentująca Gminę Kurzętnik, Dyrektor GOPS w gminie Nowe Miasto Lubawskie pani Anna Pijaczyńska, Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim pan inspektor Jacek Drozdowski. Wszyscy mówcy podkreślali w swoich wypowiedziach ogromne znaczenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz dziękowali organizatorom za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu.

Organizatorem był Rejonowy Oddział PCK w Nowym Mieście Lubawskim, zaś gospodarzem Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. W przeprowadzeniu konkursu pomogli członkowie SK PCK wraz z opiekunką panią Małgorzatą Potomską. W przerwie uczestnicy rywalizacji wysłuchali piosenek w wykonaniu uczennicy klasy VI a Amelii Kasprzyckiej.

Po podliczeniu punktów pani Halina Kleinowska pogratulowała drużynom dużej wiedzy i ogłosiła wyniki konkursu. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim, na drugim miejscu uplasował się team Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku, a trzecie miejsce zdobył zespół Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim.

W konkursie uczestniczyli również uczniowie ze szkół podstawowych w Tylicach, Zajączkowie, Tereszewie, Gwiździnach i Mrocznie. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują wszystkim sponsorom. Dzięki ich ofiarności zostały zakupione nagrody oraz przygotowano poczęstunek. Po wręczeniu nagród uczniowie gospodarzy – Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka złożyli pani Krystynie Kwiatkowskiej gorące życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i wręczyli laurkę.

Mirosława Nowakowska SP2

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages