Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Wycieczka do „Miętowego Gaju”

2018-05-18 15:35:36 (ost. akt: 2018-05-18 15:37:53)
Podczas przyrodniczej wyprawy

Podczas przyrodniczej wyprawy

Autor zdjęcia: SP 2

W dniach 27 i 28 kwietnia 2018 roku uczniowie klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Miętowy Gaj” w Brodnickim Parku Krajobrazowym.

Podczas pobytu w ośrodku młodymi przyrodnikami opiekowały się panie: Magdalena Grabowska i Anna Gąsiorek. Podczas dwudniowego pobytu uczniowie uczestniczyli w zajęciach ornitologicznych, które prowadzili pracownicy parku. W trakcie wędrówki po lesie dzieci rozpoznawały i nazywały rośliny, obserwowały przez lornetki ptaki oraz rozpoznawały ich odgłosy. Jednym z punktów programu było obejrzenie przez uczestników wycieczki ekspozycji przedstawiającej florę i faunę Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie rozwiązywali i wypełniali karty pracy. Obok zajęć tematycznych młodzi ekolodzy uczestniczyli w rozgrywkach sportowych. Jedną z wielu atrakcji był nocleg w „pokojach tematycznych”: „Żeremie bobra”, „Nora lisa”, „Gniazdo perkoza”, „Owady nad wodą”; „Pod wodą”, „Ul”.
Uczestnicy wycieczki oraz panie: Magdalena Grabowska i Anna Gąsiorek serdecznie dziękują pracownikom Brodnickiego Parku Krajobrazowego paniom: Alicji Tomczyk i Katarzynie Czubachowskiej za przeprowadzenie ciekawych zajęć przyrodniczych.

Mirosława Nowakowska SP2Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages