Wtorek, 23 kwietnia 2019. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Jubileuszowe Śniadanie u Filomatów

2018-05-16 07:00:58 (ost. akt: 2018-05-16 01:09:19)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W nowomiejskiej Szkole Podstawowej nr 3. obchodzono 120-lecie istnienia placówki, 5 rocznicę nadania im. Filomatów Nowomiejskich i uczczono 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Cieszę się, że przybyliście na nasze święto — tak przywitała na początku uroczystości wszystkich przybyłych gości Bożena Rutkowska-Marciniak, dyrektorka szkoły.

Spotkanie było okazją do przedstawienia osiągnięć placówki oraz laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, którzy wystąpili wraz z opiekunami. W bardzo bogatym programie słowno-muzyczno-tanecznym zaprezentowali się uczniowie szkoły jubilatki. Podniosłym momentem uroczystości było nadanie tytułów Przyjaciela Szkoły.

Wśród osób zabierających głos znalazł się Józef Blank, burmistrz miasta. Podziękował pedagogom, byłym dyrektorom, byłym i obecnym nauczycielom za wkład w intelektualny rozwój nowomiejskiej młodzieży. Wspomniał o współpracy zagranicznej realizowanej przez szkołę.

Kolejnym punktem programu było posadzenie przed szkołą Dębu 100-lecia Niepodległości, a następnie wszyscy zasiedli do tradycyjnego Śniadania u Filomatów. ul
Więcej o uroczystości znajdzie się na łamach piątkowej „Gazety Nowomiejskiej”.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages