Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

„Nie bój się lekarza, gdy choroba się przydarza”

2018-05-13 11:37:21 (ost. akt: 2018-05-13 11:38:25)
W przedszkolu gościła pielęgniarka

W przedszkolu gościła pielęgniarka

Autor zdjęcia: SP 2

Wszystkie grupy przedszkolne ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim realizowały tematykę poświęconą pracownikom służby zdrowia oraz dbaniu o zdrowie.

Poznały nazwy lekarzy specjalistów i ich prace. Rozmawiały o zdrowym odżywianiu, myciu owoców i warzyw, zachowaniu podczas kaszlu i kichania, higienie osobistej i myciu ząbków. Dzieci wraz z wychowawczyniami zorganizowały kąciki lekarskie oraz przeprowadzały scenki rodzajowe: „U lekarza”. Korzystając z tablicy interaktywnej przedszkolaki zdobyły wiedzę o wirusach i bakteriach. Dzieci gościły pielęgniarkę szkolną panią Krystynę Kwiatkowską, która zapoznała maluchy z „Piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej”. Pani pielęgniarka zachęcała dzieci do spożywania wszystkich potraw serwowanych w przedszkolu. Maluchy odwiedziły gabinet pielęgniarki szkolnej i zapoznały się z jej pracą. Grupa „Motylki” zaprosiła na zajęcia pielęgniarkę z przychodni panią Iwonę Nowak, która jest mamą Ksawerego. Pani Iwona zaprezentowała dzieciom narzędzia potrzebne do pracy, mierzyła ciśnienie i opowiadała o pracy pielęgniarek. Z kolei grupę „Krasnoludki” odwiedziła pani Anna Rogozińska - mama Agatki, która uczyła maluchy udzielania pierwszej pomocy. Dzieci poznały zawartość apteczki, a potem bandażowały ranione misie i przeprowadziły resuscytację na fantomie. Grupa „Smerfy” udała się do gabinetu stomatologicznego. Lekarz dentysta pan Józef Bielicki zademonstrował dzieciom prawidłową technikę mycia zębów i dał wskazówki, jak dbać o zęby, aby uniknąć bólu i próchnicy. Na zakończenie wizyty maluchy otrzymały dyplomy i naklejki „Dzielny Pacjent”. Podczas zajęć przedszkolakom towarzyszyły wiersze i piosenki o tematyce zdrowotnej. Wykonywały również prace plastyczne i techniczne związane a omawianą tematyką.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages