Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

„Stop! Zabraniam! Zakazuję! Śmieci w worki się pakuje!”

2018-05-12 12:58:26 (ost. akt: 2018-05-12 12:59:54)
Dzieci prezentują swoje prace wykonane z odpadów

Dzieci prezentują swoje prace wykonane z odpadów

Autor zdjęcia: SP 2

Dzieci z grupy przedszkolnej „Krasnoludki” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyły w zajęciach, których tematyka była związana z utrzymaniem porządku i czystości w najbliższym otoczeniu.

Zajęcia poświęcone kręgowi tematycznemu „Stop! Zabraniam! Zakazuję! Śmieci w worki się pakuje!” opracowały i przeprowadziły panie: Maria Szymankiewicz, Marta Marchwicka i Dominika Lewandowska. Dzieci dbały o porządek w sali, opowiadały, jak pomagają w porządkach domowych. Maluchy sortowały śmieci, wrzucały je do worków w odpowiednich w kolorach. Dużą frajdę sprawiała przedszkolakom zabawa przedmiotami, które zazwyczaj trafiają do kosza. Papier doskonale sprawdził się w robieniu kul i rzucaniu nimi do celu. Plastikowe butelki wykorzystano do ćwiczeń gimnastycznych. Wspomniane przedmioty i szklane butelki posłużyły jako instrumenty muzyczne. „Odpadki” wykorzystano również do wykonania prac plastycznych. Dzieciom nie brakowało pomysłów, powstały żółwie, „rzucanki”, domki dla lalek, pojazdy. Maluchy były dumne z własnoręcznie wykonanych zabawek. Przeprowadzone zajęcia rozwijały inwencję twórczą, kreatywność, integrowały grupę. Warto dodać, że dzieci bardzo chętnie sobie pomagały.

Mirosława Nowakowska SP2

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages