Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Wszyscy uczestnicy biegu byli zwycięzcami

2018-05-12 10:58:55 (ost. akt: 2018-05-12 11:04:57)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Dla upamiętnienia zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami w nowomiejskiej Szkole Podstawowej nr 3 odbył się „Bieg Zwycięstwa”. W ten sposób młodzi sportowcy pokazali swój patriotyzm.

W upalne popołudnie, na boisku sportowym udział w biegu wzięli uczniowie klas IV a i IV b, którzy zostali podzieleni na grupy. Każda z grup miała do przebiegnięcia odcinek 180 metrów.

Łączny dystans jaki pokonali uczniowie to 1945 m. Zespołowy, symboliczny bieg na dystansie 1945 metrów w dniu 8 maja miał przypomnieć dzieciom o 73 rocznicy zwycięstwa nad faszyzmem. Każdy z uczestników ubrany był w biało – czerwone barwy, biegł trzymając w ręku flagę narodową, podkreślając patriotyzm i miłość do swojej ojczyzny. Przed biegiem dzieci wysłuchały krótkiej informacji historycznej dotyczącej Dnia Zwycięstwa.

Uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami spisali się bardzo dobrze. Z jednej strony kapitalnie przygotowali się do biegu pod względem wizualnym, z drugiej strony pozytywnie przeżywali bieg. Na twarzach dzieci było widać dumę, iż są Polakami. Wszyscy uczestnicy biegu są zwycięzcami — a największym Polska.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages