Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Wiadomości ze szkoły w Zajączkowie

2018-05-11 18:05:15 (ost. akt: 2018-05-11 18:12:23)
Warsztaty udzielania pierwszej pomocy

Warsztaty udzielania pierwszej pomocy

Autor zdjęcia: SP Zajączkowo

W Szkole Podstawowej w Zajączkowie odbyło się szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Podobnie, jak w innych placówkach oświatowych, odbył się też apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie z klas IV - VII mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. Opiekun szkolnego PCK pani Elżbieta Chylińska zaprosiła kierownika nowomiejskiego PCK. Pani Halina Kleinowska przeprowadziła cykl szkoleń z udzielania pomocy poszkodowanym w wyniku oparzeń, złamań oraz opatrywania ran, postępowania w przypadku zadławienia, utraty przytomności, reanimacji. Uczestnicy z ciekawością i zainteresowaniem brali udział w zdobywaniu tych umiejętności. Cieszy to nas bardzo, że zarówno dziewczyny jak i chłopcy mają w sobie potrzebę niesienia i udzielania pomocy innym. Dzięki takim akcjom możemy czuć się bardziej bezpiecznie.

Z okazji święta narodowego, na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku, uczniowie z Zajączkowa przygotowali okolicznościowy apel, w którym uczestniczyła cała społeczność uczniowska. Przedstawili, jak doszło do pierwszego rozbioru Polski w 1772 r., a w konsekwencji do obrad Sejmu Wielkiego, podczas którego uchwalono pierwszą w Europie, a drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych, tak nowoczesną – jak na tamte czasy ustawę. 
Młodzi aktorzy mogli zaprezentować przygotowany przez siebie program artystyczny i zaprezentować swoje umiejętności aktorskie. Zgromadzona publiczność mogła zobaczyć naszą  jakże trudną, ale jednocześnie piękną historię Polski.


SP Zajączkowo

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages