Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Turniej wiedzy o bajkach, baśniach i legendach

2018-05-07 16:42:55 (ost. akt: 2018-05-07 16:46:09)
Przedszkolaki podczas turnieju

Przedszkolaki podczas turnieju

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

27 kwietnia 2018 roku w Przedszkolu Miejskim odbył się turniej wiedzy o bajkach, baśniach i legendach pod hasłem „W krainie bajek”.

Celem turnieju było: rozwijanie zainteresowań czytelniczych, stworzenie warunków do różnorodnej aktywności, wspomaganie rozwoju emocjonalnego, estetycznego i moralnego, kształtowanie postaw dziecka oraz budzenie wyobraźni.

W spotkaniu udział wzięli: Anna Goszka – wicedyrektor, Piotr Lewandowski – przewodniczący rady rodziców, Izabela Rejman – przedstawiciel rady rodziców, Agnieszka Gehrke - logopeda oraz trzy najstarsze grupy przedszkolne: V ,,Motylki”, VI ,,Wiewiórki” i VII ,,Kotki”.

Dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat bajek, baśni i legend. Startowały w różnych konkurencjach tj.: ,,Z jaką bajką kojarzy się rekwizyt”, rozwiązywanie zagadek, układanie ilustracji do bajki według kolejności wydarzeń, zabawa ,,Kopciuszek” - oddzielanie grochu od fasoli, ,,Prawda czy fałsz”, układanie bajkowych puzzli, ,,Czarodziejski kuferek” – rozpoznawanie po dotyku rekwizytu związanego z bajką, ,,Legendy” oraz ,,Postać z bajki”. Z konkurencjami przedszkolaki radziły sobie świetnie. Udowodniły, że lubią czytać i doskonale znają bajki. Każda prawidłowa odpowiedź lub dobrze wykonane zadanie było nagradzane określoną liczbą punktów, które przyznawała komisja w składzie: Izabela Rejman i Agnieszka Gehrke.

Na zakończenie konkurencji po podliczeniu wszystkich punktów wynik był następujący:
I miejsce - grupa VII ,,Kotki”
II miejsce - grupa V ,,Motylki” i ,,Wiewiórki”

Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Dziękujemy wszystkim gościom i uczestnikom za obecność i wspólną zabawę. Organizatorkami spotkania były: Katarzyna Haponiuk – Kułakowska i Maria Szulc.
Przedszkole Miejskie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages