Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Warsztaty dla dzieci i rodziców „Święto książki”

2018-05-07 16:06:13 (ost. akt: 2018-05-07 16:08:10)
Prezentacja efektów wspólnej pracy dzieci i rodziców

Prezentacja efektów wspólnej pracy dzieci i rodziców

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

Dnia 26 kwietnia, w godzinach popołudniowych, odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty pod nazwą „Święto książki”, które zorganizowano dla dzieci i rodziców, chcących w interesujący sposób spędzić wspólnie czas.

Celem spotkania było zapoznanie uczestników z budową książki, zainteresowanie nią dzieci i zachęcenie rodziców do czytania swoim pociechom, kształtowanie pozytywnego stosunku do książki oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

Gościem specjalnym była pani Lucyna Lewon z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji, zajmująca się na co dzień książkami podczas pracy w bibliotece pedagogicznej. Wygłosiła ciekawą pogadankę na temat budowy książki oraz przeprowadziła zabawę interaktywną z wykorzystaniem pozycji pt. „Naciśnij mnie” Herve’ Tulleta, podczas której świetnie bawiły się nie tylko dzieci ale także ich rodzice. Wszyscy zachwycili się egzemplarzem książką obrazkową Iwony Chmielewskiej pt. „Kłopot” i z ogromnym zainteresowaniem przeglądali stronnice pozycji przeznaczonej dla osób niewidomych, napisanej pismem Braille’a.

Pani Lucynka przygotowała dla dzieci kartki, na których maluchy mogły wykonywać rysunki wykazując się bogatą wyobraźnią, a dla rodziców listę publikacji książek dla młodego czytelnika polecanych przez specjalistów w tej dziedzinie. Po tak dużej dawce teorii przyszedł czas na praktyczne jej wykorzystanie. Wszyscy uczestnicy warsztatów wzięli udział w „Quizie tanecznym”, podczas którego rodzic i dziecko wykonywali wspólny taniec, a w przerwie udzielali odpowiedzi na zadane pytanie poprzez podniesienie wesołej lub smutnej buźki.

Następnie pary przeszły do stolików zaopatrzonych w różnego rodzaju plastyczne akcesoria i przystąpiły do wykonania okładki do swojej własnej książki. Dzieci z wielki zaangażowaniem ozdabiały tytułową kartkę przyklejając, wycinając, rysując kolejne jej elementy. Rodzice okazali się również bardzo pomocni w jej tworzeniu. Wszyscy obiecali, że do wykonanej okładki na pewno powstanie książka, którą dzieci będą mogły zaprezentować podczas wystawy zorganizowanej w przedszkolu.
Uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy za udział w warsztatach, Pani Lucynie Lewon za ukazanie nam na nowo świata książek i rozbudzenie zaciekawienia, jakie dane jest tylko dzieciom.
Przedszkole Miejskie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages