Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Rubinowy jubileusz ks. Zbigniewa Markowskiego, proboszcza parafii w Nowym Mieście

2018-05-07 15:59:33 (ost. akt: 2018-05-07 16:06:19)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Ksiądz Zbigniew Markowski, proboszcz parafii św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim obchodzi 40-lecie kapłaństwa. Uroczystość jubileuszowa odbyła się w minioną niedzielę.

Z okazji jubileuszu księdza kanonika odprawiona została uroczysta msza święta w bazylice kolegiackiej. Przy ołtarzu księdzu Zbigniewowi towarzyszyli księża z Dekanatu Nowomiejskiego i trzej koledzy kursowi.

Ks. Zbigniew Markowski urodził się w Nowym Mieście i tu rozpoczął naukę w szkole podstawowej. Potem wraz z rodziną przeniósł się do Kurzętnika i tam kontynuował edukację. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ukończył w 1978 roku.

Jako młody kapłan, najpierw trafił do parafii w Kaszczorku koło Torunia, następnie była parafia św. Maksymiliana Kolbe w Toruniu. Potem dekretem biskupa toruńskiego ks. Zbigniew rozpoczął pracę duszpasterską w parafii w Jastrzębiu koło Brodnicy. Tam przebywał przez 14 lat. Stamtąd w 2005 roku przeniesiony został w rodzinne strony — do Nowego Miasta, gdzie po 13 latach pracy
świętuje 40-lecie kapłaństwa.

Koncelebrowanej mszy świętej w bazylice kolegiackiej wysłuchało wielu parafian i gości spoza Nowego Miasta. Kazanie poświęcone jubilatowi wygłosił ks. prałat Andrzej Czerwiński, dawny jego wykładowca w seminarium w Pelplinie. Wydarzenie uświetnił swoim śpiewem chór Cantamus.

Po mszy świętej do jubilata ustawiła się kolejka delegacji i osób indywidualnych, by złożyć osobiście życzenia „rubinowemu jubilatowi”. Byli to m.in. przedstawiciele grup parafialnych, szefowie placówek oświatowych i kulturalnych i samorządu miasta. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tik #2498136 | 83.16.*.* 9 maj 2018 08:30

    Precz z konkordatem.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages