Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Apel z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w SP2

2018-05-03 12:35:49 (ost. akt: 2018-05-03 12:37:03)
W czasie apelu w nowomiejskiej szkole "Dwójce"

W czasie apelu w nowomiejskiej szkole "Dwójce"

Autor zdjęcia: SP 2

27 kwietnia 2018 roku w hali sportowej zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się apel z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

227 lat temu, 3 maja 1791 roku uchwalono konstytucję, Ustawę Rządową, która regulowała ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów, prawa oraz obowiązki człowieka i obywatela. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Apel poświęcony kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja skierowany był do całej społeczności przedszkolnej i szkolnej. W montażu słowno-muzycznym wystąpili uczniowie klasy VI b, zespół „Fart”, duet z klasy III c w składzie: Pola Seroczyńska, Anastazja Nowicka oraz solistki Maja Kowalkowska z klasy III d i Aleksandra Jaroszewska z klasy IV c. W apelu uczestniczył sztandar szkoły, a głównymi elementami dekoracji były symbole narodowe. Zgromadzona w hali sportowej społeczność uczniowska wysłuchała wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej. Apel przygotowały panie: Anita Leliwa i Magdalena Domżalska. Uroczystość poprowadziła pani Małgorzata Fijałkowska.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages