Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Nazwali nowy strumień. Młodzieżowe warsztaty o krajobrazie

2018-04-30 15:16:23 (ost. akt: 2018-04-30 15:30:36)

Autor zdjęcia: Fundacja Wybudowania

Grupa dzieci i młodzieży z Nowego Miasta uczestniczyła w zajęciach dotyczących krajobrazu i historii lokalnej. Uczestnicy nadali nazwę jednej ze strug spływających do Drwęcy.

Zajęcia "Zompy, strugi, starorzecza. Młodzieżowe krajoznawstwo regionalne" dotyczą historii lokalnej i krajobrazów związanych z wodą. Pierwsza część zajęć odbyła się w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście. Uczestnicy rozmawiali o dawnych zawodach takich jak flisak, rybak, woziwoda czy kopacz torfu. Poznali zmiany w wyglądzie regionu ziemi lubawskiej, takie jak zanikanie młynów i tradycyjnych domów murowanych, więcej nieużytków i lasów.

Kolejna część odbyła się w terenie. Młodzież poznała interesujące miejsca związane z wodą, takie jak starorzecza Drwęcy czy ginące oczka wodne. Uczestnicy wybrali się również na wyprawę w poszukiwaniu źródła strugi, która spływa ze wzgórz doliny Drwęcy, przecina szutrową drogę z Nowego Miasta do Mszanowa i trafia do rzeki. Na cześć pięknie kwitnących dzikich śliw oraz działającej w Nowym Mieście młodzieżowej grupy artystycznej Przetwórnia, 600 - metrowa rzeka została nazwana Powidlanką.

Kolejna, plastyczna część zajęć, odbędzie się 26 maja w MCK. W Bratianie warsztaty rozpoczną się 10 maja w Zespole Szkół, a 11 maja w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku.

mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages