Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Narysuj komiks o życiu rodzinnym

2018-04-27 11:41:25 (ost. akt: 2018-04-27 11:59:22)
Organizatorzy stawiają nacisk na kreatywność

Organizatorzy stawiają nacisk na kreatywność

Autor zdjęcia: Jarosław Gach

W ramach nadchodzących Nowomiejskich Dni Rodziny Miejskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w konkursie na krótką formę komiksową.

Tytuł konkursu brzmi "Szkice i notatki z życia rodzinnego". Tematyka została skondensowana i zawarta w tytule konkursu. Organizatorzy zachęcają do rysowania „niesztampowego”, „nieschematycznego”.

— Czekamy na ciekawe i oryginalne historie, wskazówki, porady czy też rysunkowe dowcipy — mówi Natalia Reszka, koordynatorka konkursu.

Komiks może mieć charakter satyryczny, żartobliwy, formę anegdoty, wspomnienia, reportażu,. Ma poruszać ważne kwestie i problematykę, np. chorobę, śmierć, rozstanie, miłość, poświęcenie. Technika wykonania prac w zakresie: rysunku, malarstwa, grafiki komputerowej.

Organizatorzy preferują prace samodzielne i autorskie. Próby naśladowania, przerysowywania nieswoich prac będą podlegały ocenie negatywnej. Akceptowana jest współpraca rodzinna i międzypokoleniowa w zakresie opracowania scenariusza, dialogów, opisów, ogólnej koncepcji merytorycznej komiksu. Uczestnik konkursu może nadesłać jedną pracę komiksową stanowiącą zamkniętą całość, o maksymalnej objętości 3 plansz w formacie A3 lub A4.

Jury przyzna nagrody i wyróżnienia za najciekawsze realizacje w pięciu kategoriach wiekowych. Prace konkursowe należy nadesłać lub dostarczyć w ostatecznym terminie do godziny 15.30, dnia 25 maja do siedziby MCK w Urzędzie Miejskim lub kinie Harmonia. Ogłoszenie wyników konkursu, wystawa prac i wręczenie nagród odbędzie się 2 czerwca, na rynku nowomiejskim podczas festynu w ramach Nowomiejskich Dni Rodziny.

mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages