Finał wojewódzki największego piłkarskiego turnieju w Europie za nami

2018-04-25 11:01:04(ost. akt: 2018-04-25 11:12:37)

Autor zdjęcia: nadesłane

W dniach 19-20 kwietnia 2018 r. na stadionie miejskim w Iławie rozegrany został finał wojewódzki XVIII edycji największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.
Powiat nowomiejski reprezentowali zawodnicy SP 2 Nowe Miasto w kategorii U-8 i SP Bratian w kategorii U-10 oraz zawodniczki SSP Tylice w kategoriach U-8 i U-10.

Najlepiej zaprezentowały się nasze najmłodsze zawodniczki z Tylic, zdobywając wicemistrzostwo województwa warmińsko-mazurskiego. Wiktoria Truszczyńska została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. Dziewczęta powtórzyły sukces swoich koleżanek z 2015 roku. W kategorii U-10 dziewcząt Tyliczanki zostały sklasyfikowanie na VII miejscu.

W kategorii chłopców do lat 8 zawodnicy SP 2 Nowe Miasto zostali sklasyfikowani na XIV miejscu. Kategoria U-10 chłopców również nie była dla szczęśliwa. Zawodnicy SP Bratian ponieśli dwie porażki z Jedynką Nidzica oraz SP 1 Ostróda i zakończyli turniej na XIV miejscu.

Drugi dzień finałów to kategorie U-12 dziewcząt i chłopców. Naszymi mistrzami powiatowymi i zarazem reprezentantami podczas zmagań wojewódzkich w tych kategoriach były zawodniczki SSP Tylice i zawodnicy SP Krotoszyny.
Tylice zajęły IV miejsce w turnieju, a w kategorii U-12 chłopców zawodnicy z Krotoszyn przegrali swoje mecze w fazie grupowej i zostali sklasyfikowani na XVIII miejscu.