Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Wędkarski puchar burmistrza Nowego Miasta w Kuligach

2018-04-24 13:53:07 (ost. akt: 2018-04-24 18:11:54)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Na wodzie jeziora Kuligi odbyły się doroczne zawody wędkarskie o Puchar Józefa Blanka, Burmistrza Nowego Miasta. Czołowe miejsca zajęli wędkarze brodniccy i oni zgarnęli wszystkie puchary i nagrody.

Wędkarski puchar Józefa Blanka, burmistrza miasta organizowany jest już od kilku lat z zaangażowaniem nowomiejskiego koła PZW. Impreza gromadzi wędkarzy nie tylko z powiatu nowomiejskiego, ale również z terenów ościennych — Iławy, Lubawy i Brodnicy. W imprezie wystartowało 25 wędkarzy, którzy rywalizowali w dyscyplinie spławikowej.

Po ocenie komisji okazało się, że największy połów (4.330 kg) ryb posiada Leszek Osiński z Brodnicy. On również złowił największa rybę — 25-centymetrową płoć. Drugi był Marek Rytka z Brodnicy (2.975 kg), a trzeci Robert Sałach z Torunia ((2.880 kg). Kolejne miejsca zajęli: 4. Grzegorz Witkowski, 5. Sławomir Brzeziński i 6. Grzegorz Konera (wszyscy z Brodnicy).

Wśród juniorów rywalizacja była zacięta i największym połowem wykazał się Hubert Meler z Nowego Miasta (1.090 kg) ryb. Drugi był Hubert Suchocki z Szafarni (1.070 kg), a trzeci Antoni Żurawski (1.015 kg) i czwarty Dawid Łobodziński (0,895 kg) Obaj z Nowego Miasta. Na piątym miejscu znalazł się Norbert Suchocki (0.855 kg) z Szafarni.

Zawodom towarzyszyła sprzyjająca wiosenna aura i atmosfera pikniku. Puchary i nagrody wręczył gospodarz Nowego Miasta w towarzystwie Adama Zapałowskiego, prezesa nowomiejskiego koła PZW, które zorganizowało zawody. ul


Największa ryba zawodówPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages