Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

„Katyń… ocalić od zapomnienia” – Dąb Pamięci dla ZSPiM

2018-04-22 12:06:30 (ost. akt: 2018-04-22 12:08:05)
W czasie uroczystości w Olsztynie

W czasie uroczystości w Olsztynie

Autor zdjęcia: ZSPiM

13 kwietnia 2018 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyły się Warmińsko-Mazurskie Obchody Pamięci o Bohaterach.

Obchody zorganizowali: Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie, Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Olsztynie. Honorowy patronat nad obchodami objął Warmińsko-Mazurski Wojewoda Artur Chojecki.

Podczas uroczystości szkoły oraz inne placówki z województwa, które przystąpiły do ogólnopolskiego projektu „Katyń… ocalić od zapomnienia”, otrzymały certyfikaty. Dokumenty stanowią zaświadczenie o przyjęciu przez placówki obowiązku upamiętnienia ofiar Zbrodni Katyńskiej przez posadzenie Dębów Pamięci.

W wojewódzkich uroczystościach wzięli udział Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pan Zbigniew Domżalski, koordynator szkolnego projektu pan Andrzej Domżalski oraz poczet sztandarowy w składzie pan Grzegorz Deredas, Michał Kwiatkowski z klasy V b i Mikołaj Pawlicki z klasy VII a.

Przybyłym na obchody delegacjom uroczyście wręczono dęby, ziemię katyńską oraz certyfikaty. Każde z drzew dedykowane jest jednemu bohaterowi. Dębem Pamięci w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim zostanie upamiętniony przodownik Policji Polskiej Władysław Witkowiak.

Uroczystość posadzenia Dębu Pamięci odbędzie się w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej 25 kwietnia 2018 roku. Głównym celem programu edukacyjnego „Katyń… ocalić od zapomnienia” jest upamiętnienie ofiar Zbrodni Katyńskiej poprzez posadzenie 21473 Dębów Pamięci. Każde z drzew stanie się żywym pomnikiem. Społecznym wymiarem programu jest integracja środowisk edukacyjnych, samorządowych i społeczności lokalnych oraz zaszczepienie młodemu pokoleniu pamięci o historii.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages