Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Na brak atrakcji nie mogli narzekać...

2018-04-19 23:47:45 (ost. akt: 2018-04-19 23:54:38)
Podczas imprezy pożegnalnej w szkolnej auli

Podczas imprezy pożegnalnej w szkolnej auli

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W nowomiejskiej Szkole Podstawowej nr 3 gościła 14-osobowa grupa uczniów z Niemiec. Współpraca z zaprzyjaźnioną szkołą PETER-USTINOV-SCHULE trwa od 2002 r. Spotkania młodzieży odbywają się cyklicznie raz w roku — przemiennie w Nowym Mieście oraz w Hude.

Podczas pobytu w Nowym Mieście Lubawskim uczestnicy spotkania mieli okazję poznać miasto i okolicę. Nauczycielka Magdalena Kortes przybliżyła gościom historię Nowego Miasta.

Dwa dni polsko-niemiecka grupa młodzieży spędziła w ośrodku wypoczynkowym Rytebłota na Pojezierzu Brodnickim, gdzie odbywały się zajęcia integracyjne. Nauczyciele Sebastian Prokop oraz Piotr Gorzka zapoznali uczniów z technikami walki kick-boxingu i taekwondo oraz z elementami samoobrony.

Odbył się tam plener malarski, gdzie młodzież malowała symbole przyjaźni. W programie znalazła się również wycieczka do Warszawy. Przez dwa dni nowomiejscy uczniowie wraz ze swoimi gośćmi zwiedzali stolicę. Trasa zwiedzania wiodła na Zamek Królewski, warszawską starówkę oraz Łazienki Królewskie. Dużą atrakcją było zwiedzanie Stadionu Narodowego oraz Muzeum Polin.

Uczniowie z Niemiec uczestniczyli również w zajęciach szkolnych oraz tanecznych prowadzonych przez Annę Sapałę- Ponieważ. W „Aleksandrówce” odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek połączone z zabawami na świeżym powietrzu. Była też okazja spróbować wspinaczki na ściance w Bratianie pod czujnym okiem Macieja Bochenka oraz Piotra Lewandowskiego.

Całe spotkanie zostało podsumowane ostatniego wieczoru w auli szkolnej. Uczniowie zaprezentowali przed zaproszonymi gośćmi oraz swoimi rodzicami prezentację multimedialną dotyczącą przebiegu wymiany młodzieży jak i wspólne tańce, które poznali i ćwiczyli oraz swoje dzieła malarskie.

Koordynatorzy — Maja Orzechowska, Grażyna Zakrzewska oraz Kamila Kwiatkowska bardzo dziękują wszystkim za pomoc w organizacji tegorocznego spotkania. Projekt finansowany był ze środków „Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży” oraz Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim. Dyrekcja szkoły wraz z koordynatorami dziękuje wszystkim, którzy wsparli inicjatywę oraz rodzinom uczniów, które gościły kolegów i koleżanki z Hude.
Organizatorzy


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages