środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Nowomiejska młodzież na międzynarodowej wymianie

2018-04-17 17:22:25 (ost. akt: 2018-04-17 17:25:27)
Była okazja do międzynarodowej integracji młodzieży

Była okazja do międzynarodowej integracji młodzieży

Autor zdjęcia: SP1

W dniach 8-15 kwietnia 2018 roku grupa 12 uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Projekcie Międzynarodowym pod nazwą „Spotkanie z polsko – niemiecko - rosyjską historią”. Uczestnikami wymiany była młodzież z Rosji, Niemiec i Polski.

Odbywała się ona w Kaliningradzie i Gdańsku. Celem spotkania było przybliżenie historii II wojny światowej, integracja grup narodowych, poznanie miast – Kaliningradu i Gdańska, kultury, języka, obyczajów i tradycji trojga krajów. Podczas projektu uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, podczas których przede wszystkim doskonalili swoje umiejętności językowe poprzez konwersacje tematyczne, animacje językowe, warsztaty historyczne. Brali udział w licznych wycieczkach, panelach dyskusyjnych, grach integracyjnych, przygotowywali prezentacje swoich szkół i miast w grupach polsko – niemiecko – rosyjskich.

W ramach projektu zorganizowano wycieczki śladami II wojny światowej: zwiedzanie 5 Fortu i panoramy 3D w Kaliningradzie, wystaw muzeum II wojny światowej w Gdańsku, odkrywali zabytki gdańskiej starówki podczas gry miejskiej. Młodzież biorąca udział w projekcie miała możliwość poznania uczniów z Rosji i Niemiec. Była zachwycona szkołą rosyjską, w której odbywała się wymiana. Ogromne wrażenie wywarł na nich stosunek obcokrajowców – ich serdeczność, otwartość i życzliwość, której doświadczyła każdego dnia w Kaliningradzie i Gdańsku. Zwieńczeniem projektu była wycieczka całej grupy do Sopotu. Na długo w pamięci pozostaną wspólnie spędzone chwile, podczas których młodzież uczyła się, wymieniała doświadczenia, wypoczywała, co sprzyjało integracji grupy i zaowocowało chęcią dalszych kontaktów z przyjaciółmi z sąsiednich krajów. Spotkanie wywarło pozytywny wpływ nie tylko na młodzież, ale i kadrę. Dało motywację do nauki języków obcych i dalszych działań w zakresie spotkań międzynarodowych.

Serdeczne podziękowania kierujemy do pana Marka Borkowskiego, bez którego nie doszłoby do realizacji tego projektu. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Katarzyna Zapałowska i Ewelina Niścigorska-Bojarska.

SP1


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lolek #2486178 | 188.146.*.* 17 kwi 2018 20:10

  jak zwykle swoich zabrali

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages