Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Rozpoczęła się budowa kolejnego obiektu produkcyjno-magazynowego „Grupy Szynaka” w Nowym Mieście

2018-04-14 00:20:37 (ost. akt: 2018-04-14 00:26:06)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Wkopaniem symbolicznej łopaty z ziemię przez państwo Alinę i Jana Szynaka oraz ich gości, rozpoczęto kolejny etap rozbudowy obiektów fabryki „Szynaka Meble” w Nowym Mieście Lubawskim. Inwestycja ma kosztować ponad 36 milionów złotych.

Nowe obiekty, na które się złożą: hala produkcyjna o powierzchni 7 tysięcy metrów kwadratowych, magazyn liczący 3 tysiące metrów kw. i zaplecze socjalno-biurowe (1300 m.kw.) powstaną obok hali „Szynaka Interline”.

Kiedyś hale stawiane przez dawny zakład MM służyły jako magazynowe. Teraz odbywa się w nich produkcja i jej tok jest zakłócony. Wiele dróg się krzyżuje, przez co duże są koszty logistyki wewnętrznej. Nowe obiekty pozwolą na zwiększenie mocy przerobowych o 50 procent, jednocześnie obniżą się koszty — wyjaśnia Jan Borowski, prezes zarządu „Szynaka Interline”.

W plenerowym spotkaniu, podczas którego symbolicznie rozpoczęto budowę, wzięli udział właściciele firmy, gospodarze miasta i powiatu, członkowie zarządu „Szynaka Meble” oraz partnerzy biznesowi, przedstawiciele załogi i inni zaproszeni goście.

Jest to kolejny krok w rozwoju firmy. Powstaną tu obiekty na miarę XXI, a nawet XXII wieku. Wkopując pierwsza łopatę pod nasz zakład w Nowym Mieście, w 2007 roku, miasto nie wierzyło, że się uda, gdyż na przemysłem meblarskim były czarne chmury. Wspólnie pokazaliśmy, że jednak można — powiedział prezes Jan Szynaka.
Wstęga do nowych obiektów ma być przecięta w październiku 2019 roku. ul


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ???? #2488359 | 82.94.*.* 20 kwi 2018 22:18

  dlaczego mój komentarz wsześniejszy został usunięty, nikogo nie obrażał ani nie łamał regulaminu, więc o co tu chodzi droga redakcjo

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Klaudiusz #2484145 | 176.221.*.* 14 kwi 2018 06:59

  A Iława przeszkadza za udziałem wywrotowców i poważni inwestorzy wycofali się. Swoją drogą, płace jakie tam są to żenujące Gość stawia na bogacenie się osobiste i to doprowadzi go do zguby.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages