Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Ciekawe spotkanie w Miejskiej Bibliotece oraz prośba do nowomieszczan

2018-04-13 16:28:14 (ost. akt: 2018-04-13 16:32:02)

Autor zdjęcia: MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Mieście Lubawskim zaprasza na spotkanie z Marią Gordziejko nt. „Wspomnienia z zesłania na Syberię”. Odbędzie się ono 26 kwietnia 2017 r. o godz. 17. w bibliotece przy ul. Działyńskich 2a.

Maria Gordziejko urodziła się w 1931 r. w Kosowie. Ojciec jej był legionistą. Za zasługi dla kraju w walce z bolszewikami otrzymał od Marszałka Józefa Piłsudskiego działkę osadniczą w Kolonii Kosów Poleski. Beztroskie dzieciństwo Pani Marii zostało brutalnie przerwane przez wybuch wojny. Z zachodu wtargnęli Niemcy, ze wschodu bolszewicy. Pani Maria razem z matką i dwiema siostrami w lutym 1940 r. została wywieziona do Specposiółku Szubunia Winogradowskiego rejonu, 100 km od Archangielska. Losy Pani Marii Gordziejko oraz przeszłość innych polskich dzieci zostały opisane w książce Hanki Ordonówny „Tułacze dzieci”. Obecnie Pani Maria mieszka w Warszawie.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Mieście Lubawskim zwraca się również z prośbą do mieszkańców miasta o udostępnienie, na potrzeby wystawy "Ze starej szuflady", pamiątek z okresu przedwojennego.
Przedmioty te zostaną wyeksponowane w zabezpieczonych gablotach na rynku nowomiejskim podczas obchodów Nowomiejskich Dni Rodziny w dniu 3 czerwca 2018 r.
Przedmioty prosimy dostarczać do Miejskiej Biblioteki Publicznej do 23 maja 2018 r.. Zapraszamy do współpracy.


MBP


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages