Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Trzysta ofert pracy czekało na chętnych...

2018-04-12 16:10:56 (ost. akt: 2018-04-12 16:15:13)
Stoisko nowomiejskiej policji było licznie odwiedzane

Stoisko nowomiejskiej policji było licznie odwiedzane

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W hali sportowej Zespołu Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście odbyły się IV Targi Pracy i Edukacji. Spotkanie skierowane było do osób, które poszukujących zatrudnienia lub stają przed wyborem bądź zmianą drogi zawodowej.

Targi były doskonałą okazją do spotkania potencjalnych pracodawców, zapoznania się z sytuacją na lokalnym rynku pracy, uzyskania informacji o dostępnych ofertach pracy, a także możliwościach odbycia staży i praktyk.
Także uczniowie mieli sposobność do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół, w tym szkół wyższych i policealnych.

Zaraz po ceremonii otwarcia targów przez Tomasza Rafalskiego, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy i jego oficjalnych gości, do stoisk ciągnęły grupy młodzieży szkolnej i osoby interesujące się ofertami pracy. Na każdym ze stoisk można było uzyskać bliższe informacje na interesujący temat i otrzymać materiały promocyjne.

Z zaproszenia na tegoroczną imprezę skorzystało dokładnie 39 wystawców z ofertą ośrodków edukacyjnych, firm i instytucji. W tej liczbie było czternastu pracodawców z konkretną ofertą 150 miejsc dla poszukujących zatrudnienia.

Nasz nowomiejski Powiatowy Urząd Pracy również zaproponował około 150 ofert pracy do dyspozycji odwiedzających. Jeżeli ktoś nie znalazł interesującej propozycji, już przy wejściu otrzymał informację o możliwości pozyskania funduszy na rozpoczęcie działalności gospodarczej — powiedział dyrektor PUP.

Przed rozpoczęciem targów odbył się finał Konkursu Wiedzy o Rynku Pracy. Najlepszą w zmaganiach okazała się Patrycja Dembowska z ZSZ w Kurzętniku, przed Julią Lewandowską, z tej samej szkoły i Mateuszem Czarnomskim z ZS im. CK Norwida w Nowym Mieście. Otrzymali oni cenne nagrody.
Stanisław R. Ulatowski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ferdynand K. #2483227 | 188.146.*.* 12 kwi 2018 19:25

    A dla mnie jak zwykle w tym kraju niema pracy dla ludzi z moim wykształceniem a jak już coś jest to za psie grosze.W Ministerstwie i na stołkach też już wszystkie koryta po rodzinie albo znajomości obsadzone.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages