środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Profilaktyczny spektakl w nowomiejskiej szkole "Jedynce"

2018-04-07 11:42:46 (ost. akt: 2018-04-07 11:45:17)
Aktorzy podczas spektaklu

Aktorzy podczas spektaklu

Autor zdjęcia: SP 1

Uczniowie klas I - VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt. „Magiczny kapelusz” w interpretacji aktorów z „Fundacji Grupy T” z Torunia.

Występujący poruszyli problem tolerancji dla ludzkiej inności, poszanowania poglądów, empatii i zrozumienia, w tym uszanowania niemodnego stroju koleżanki lub kolegi. Artyści posługując się zabawnymi dialogami oraz wcielając się w różnorodne postacie, przekazali widzom znaczenie takich wartości jak koleżeństwo, przyjaźń i poświęcenie.

Przedstawienie pokazało jak niebezpieczne jest osamotnienie i odrzucenie przez grupę, które często jest przyczyną uzależnień wśród dzieci. Uzupełnieniem wspaniałej gry aktorów były kostiumy, efekty dźwiękowe i muzyka, które powodowały skupienie uczniów od początku do końca trwania spektaklu. Widowisko dało dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych, a przy okazji było dla nich niepowtarzalną okazją do wspólnej zabawy z aktorami.

To profilaktyczne widowisko mogli obejrzeć uczniowie dzięki pozyskanym środkom z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Mieście Lubawskim. Inicjatorkami akcji były nauczycielki Iwona Kołecka i Katarzyna Zapałowska.

SP 1
Aktorzy podczas spektaklu

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages