Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

„Ku niepodległej” w SP2

2018-04-02 11:47:52 (ost. akt: 2018-04-02 11:48:53)
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu

Autor zdjęcia: SP 2

23 marca 2018 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim gościła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała pokaz historyczny „Ku niepodległej”.

W hali sportowej szkoły odbyły się dwie lekcje upamiętniające 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego. Najpierw pokaz, który był zorganizowany z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości obejrzeli uczniowie klas IV – VII, a po nich uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. Podczas wesołej lekcji historii zostały omówione powstania narodowe, sytuacja pod zaborami, rola i legenda marszałka Józefa Piłsudskiego, historia legionów, kultura i sztuka patriotyczna. Uczniowie mieli okazję poznać stroje z epoki oraz obejrzeć kolekcję replik broni używanych przez powstańców oraz w I wojnie światowej. Podczas pokazu uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji i wspólnej zabawie.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages