Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Nauka udzielania pierwszej pomocy w przedszkolu

2018-04-02 11:35:42 (ost. akt: 2018-04-02 11:37:15)
Pan Maciej uczył przedszkolaków udzielania pierwszej pomocy

Pan Maciej uczył przedszkolaków udzielania pierwszej pomocy

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

W Przedszkolu Miejskim odbyło się spotkanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadził pan Maciej Bochenek – nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim.

Opowiedział przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały wskazówek pana ratownika dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Podczas spotkania nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie na przedszkolakach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. W naszym przedszkolu było to kolejne spotkanie w ramach programu promującego zdrowy styl życia.

Przedszkole Miejskie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages