Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Sukces uczniów z nowomiejskiego liceum podczas IV Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Jacka Kaczmarskiego

2018-03-30 11:08:11 (ost. akt: 2018-03-30 11:24:03)

Dnia 16 marca 2018 w Olsztynku odbył się IV Ogólnopolski Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego, w którym udział wzięło 19 uczestników (zespołów i solistów), występujących w dwóch kategoriach: uczniowie klas siódmych szkół podstawowych i gimnazjum oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i starszych.

Zespół Szkół im. C. K. Norwida reprezentowali: Sylwia Lewicka i Mateusz Stajszczak z klasy III z utworem „Kantyczka z lotu ptaka” (uczniowie pracowali pod kierunkiem Tadeusza Banowskiego) oraz Wojciech Wajc z klasy II, który zaśpiewał „Mury” (przygotowujący się pod kierunkiem Beaty Zielińskiej). Jury, oceniając dobór repertuaru dostosowany do możliwości wokalnych, walory głosowe, dykcję, muzykalność, interpretację utworu i osobowość sceniczną, jednogłośnie przyznało I miejsce Sylwii Lewickiej. Eksperci wyróżnili także Mateusza Stajszczaka jako pianistę.

Warto wspomnieć, że jest drugi sukces trzecioklasistów – kilka miesięcy wcześniej Sylwia i Mateusz uzyskali II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej Norwida” w Warszawie, w którym wykonali własną interpretację fragmentów utworu wieszcza „Klaskaniem mając obrzękłe prawice…”.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

opr. mzal


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages