Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Misterium paschalne w SP2 i w Dziennym Domu Opieki Medycznej

2018-03-30 10:33:28 (ost. akt: 2018-03-30 10:35:32)
Uczniowie "Dwójki" wystawili misterium

Uczniowie "Dwójki" wystawili misterium

Autor zdjęcia: SP 2

W środę 28 marca 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim obejrzeli misterium paschalne.

Uczniowie klasy V b oraz klasy IV a przedstawili w salce korekcyjnej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej wydarzenia zwieńczające życie i misję Jezusa Chrystusa czyli mękę, śmierć i zmartwychwstanie.

Celem misterium paschalnego, które przygotowali nauczyciele: pani Magdalena Domżalska i pan Grzegorz Deredas było wspomnienie Męki Pańskiej oraz przygotowanie do owocnego przeżywania świąt Wielkiej Nocy. Społeczność uczniowska wysłuchała również pieśni w wykonaniu Amelii Kasprzyckiej z klasy VI a oraz uczennic klasy V b: Otylii Olęckiej, Amelii Żurańskiej i Mileny Bartnickiej.

Tego dnia młodzi aktorzy wraz z nauczycielami udali się do Dziennego Domu Opieki Medycznej i zaprezentowali misterium paschalne podopiecznym placówki. W spotkaniu przedświątecznym uczestniczyli również panie Jolanta i Agata Szulc, ksiądz kanonik Władysław Ostrowski, pracownicy ośrodka. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali serca wykonane przez podopiecznych Dziennego Domu Opieki Medycznej oraz słodycze. Na ręce nauczycieli przekazano wielkanocnego zająca i podziękowania dla dyrekcji naszej szkoły.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages