Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Kwiaty dla proboszcza i drogowe przepychanki

2018-03-23 11:15:24 (ost. akt: 2018-03-23 11:26:12)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Zapraszamy do fotorelacji i skrótu wczorajszej sesji powiatu nowomiejskiego. Po raz pierwszy wprost mówiono o wyborach samorządowych i przyszłej kadencji.

Sesja rozpoczęła się od miłego akcentu wręczenia kwiatów dla ks. Piotra Nowaka. Proboszcz parafii św. Marcina w Boleszynie zajął drugie miejsce w przygotowanym przez "Gazetę Olsztyńską" plebiscycie na najpopularniejszego proboszcza województwa warmińsko - mazurskiego.

Właściwy porządek sesji był zdominowany przez dyskusję o budowie dróg. Rada Powiatu głosowała uchwałę w sprawie przystąpienia do prac przygotowawczych związanych z przebudową drogi powiatowej na odcinku Łąkorz - Łąkorek. Nieformalne ustalenia są takie, że w przypadku dofinansowania inwestycji, na budowę składa się samorząd gminny i powiatowy. W tym przypadku obecny na sali Arkadiusz Dobek, wójt gminy Biskupiec poinformował, że ustalenia z starostą Andrzejem Ochlakiem były inne i dotyczyły drogi powiatowej Sumin - Osówko - Wielka Tymawa.

Blisko godzinna polemika dotyczyła zasadności ustnych ustaleń, mechaniki finansowania wniosków przez władze marszałkowskie i wojewódzkie oraz priorytety Zarządu Powiatu. Dotknięto także tego, jak wybrane w listopadowych wyborach władze będą podchodziły do aktualnych planów.

Opis sesji, argumenty samorządowców i możliwą przyszłość dróg powiatowych w gminie Biskupiec opiszemy w kolejnym wydaniu "Gazety Nowomiejskiej".

mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages