środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Święto liczby π - wizyta uczniów SP 2 w Olsztynie

2018-03-19 15:01:52 (ost. akt: 2018-03-19 15:09:41)
Podczas wizyty uczniów SP 2 na uniwersytecie

Podczas wizyty uczniów SP 2 na uniwersytecie

Autor zdjęcia: SP 2

14 marca 2018 roku 26 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim udało się do Olsztyna, aby wziąć udział w obchodzonym tego dnia święcie liczby π.

Uczniami podczas wycieczki do stolicy województwa opiekowali się nauczyciele matematyki panie: Małgorzata Potomska, Edyta Rogozińska i Aneta Gosik-Suchocka. Obchody tego święta przygotował Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Otwarcia dokonał dziekan wydziału prof. Jan Jakubowski, który powitał uczestników i przedstawił program uroczystości. Uczniowie byli podzieleni na grupy i uczestniczyli we wszystkich proponowanych zajęciach i konkursach Pierwsze miejsce w konkursie na układanie kostki zajął Kacper Kowalski z klasy VII b, a Wiktoria Langa z klasy VI a zdobyła trzecie miejsce.

Kolejny konkurs polegał na zapamiętaniu jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Zwycięzcą tego konkursu został Maciej Jeda z klasy V b, trzecie miejsce zajął Michał Szwaracki z klasy VII a, a uczennica klasy VI a Amelia Kaprzycka otrzymała wyróżnienie. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładzie na temat liczby π oraz w zajęciach z robotyki i brył platońskich. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Wydział Matematyki i Informatyki, uczestniczyli w trwających zajęciach, mieli możliwość rozmowy z pracownikami naukowymi i studentami. Święto liczby π było wspaniale zorganizowane, uczniowie czuli się jak studenci i bardzo chętnie wykazywali się swoją wiedzą. Na zakończenie wizyty w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim wszyscy uczestnicy święta liczby π otrzymali od organizatorów upominki i słodki poczęstunek.

Mirosława Nowakowska SP2Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages