środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

"Wiosenne wierszowanie" w nowomiejskiej szkole "Jedynce"

2018-03-14 15:22:04 (ost. akt: 2018-03-14 15:24:20)
Na pamiątkowej fotografii po zakończeniu konkursu

Na pamiątkowej fotografii po zakończeniu konkursu

Autor zdjęcia: Ewelina Niścigorska - Bojarska

Tradycją w nowomiejskiej „Jedynce” stał się konkurs recytatorski - "Wiosenne wierszowanie". Uczniowie klas IV - VII, którzy kochają poezję mają możliwość zaprezentować swoje umiejętności krasomówcze.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 20 uczniów. W tym roku młodzi krasomówcy recytowali  te wiersze, które im "w duszy grają", tzn. tematyka i autor tekstu był kwestią indywidualnego doboru uczestników.  Jury, w skład którego weszły polonistki z naszej szkoły - Anna Lendzion, Magdalena Lemanowska oraz Ewelina Niścigorska-Bojarska, miały ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców, albowiem prezentowany przez uczniów poziom recytacji i doboru tekstu stał na bardzo wysokim poziomie. W wyniku obrad wyłoniono zwycięzców.

Bezkonkurencyjna okazała się Zuzanna Grześkiewicz z klasy IV c, która recytowała wiersz Jana Brzechwy „Żuraw i czapla” i zajęła I miejsce. Jakub Cieplak, reprezentant tej samej klasy zajął miejsce II. Zachwycił jury recytacją wiersza pt. „Piłka nożna”. Oliwia Wiśniewska z klasy VII a zajęła III miejsce. Recytowała wiersz Jana Brzechwy „Czarodziejski pies”. Wyróżniono Magdalenę Grzywacz z klasy V a, Damiana Dembińskiego, reprezentanta klasy VI b oraz Aleksandrę Lendzinowską z klasy VII b. Zwycięzcy i wyróżnieni  otrzymali nagrody niespodzianki oraz dyplomy. Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom, za co słowa uznania należą się paniom polonistkom, które wspierały reprezentantów klas w przygotowaniach do rywalizacji.

Ewelina Niścigorska - Bojarska SP 1

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages