Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Najpierw konkurs, a potem targi pracy

2018-03-14 11:41:30 (ost. akt: 2018-03-14 11:56:40)
Migawka z ubiegłorocznych targów pracy

Migawka z ubiegłorocznych targów pracy

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Powiatowy Urząd Pracy zaprasza uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku, Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście i Zespołu Szkół w Bielicach do udziału w Konkursie Wiedzy o Rynku Pracy. W Nowym Mieście przygotowywane są również IV Targi Pracy i Edukacji.

Głównym celem konkursu jest kształtowanie aktywnej postawy wobec życia zawodowego poprzez zwiększenie wiedzy i świadomości osób młodych na temat rynku pracy, jego realiów, wymagań, sposobów poruszania się po nim, instytucji rynku pracy.

Zaplanowano dwa etapy konkursu: I etap szkolny — w formie testu, II etap powiatowy — teleturniej na wzór „Jeden z dziesięciu” dla 10 najlepszych uczniów.
Konkurs będzie przebiegał w okresie od 16 marca do 11 kwietnia na zasadach określonych w regulaminie.
Wszyscy finaliści konkursu, czyli uczestnicy etapu powiatowego otrzymują nagrody rzeczowe. Dla laureatów konkursu przewidziano następujące nagrody: I miejsce — laptop o wartości ok. 2000 złotych, II miejsce — tablet o wartości ok. 1000 złotych i III miejsce — tablet o wartości ok. 500 złotych. Jest więc o co walczyć...
Wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 11 kwietnia podczas Targów Pracy w Zespole Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Organizatorami konkursu są: Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Mieście Lubawskim.
Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy został objęty patronatem honorowym Starosty Nowomiejskiego, natomiast patronaty medialne objęli „Gazeta Nowomiejska„ i Telewizja Eltronik.


IV TARGI PRACY I EDUKACJI
Dnia 11 kwietnia w budynku Zespołu Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście odbędą się IV Targi Pracy i Edukacji. Skierowane są one do osób, które poszukują zatrudnienia lub stają przed wyborem bądź zmianą drogi zawodowej. Jest to doskonała okazja do spotkania potencjalnych pracodawców, zapoznania się z sytuacją na lokalnym rynku pracy, uzyskania informacji o dostępnych ofertach pracy, a także możliwościach odbycia staży i praktyk. Ponadto uczniowie będą mieli okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół, w tym szkół wyższych i policealnych. Udział w targach, zarówno dla wystawców jak i odwiedzających jest całkowicie bezpłatny.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages