Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Zadymione mieszkanie i poparzona, nieprzytomna kobieta...

2018-03-13 12:03:10 (ost. akt: 2018-03-13 12:06:43)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Nowomiejscy strażacy zaalarmowani zostali o zadymieniu w wielorodzinnym domu na osiedlu zwanym „Działki”. Na miejscu okazało się, że we wnętrzu budynku znajduje się nieprzytomna i poparzona kobieta.

Dyżurny KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zadymieniu występującym wewnątrz wielorodzinnego budynku mieszkalnego w Nowym Mieście na ulicy Piaskowej.
Po dojeździe strażacy stwierdzili, że w jednym z mieszkań panuje zadymienie. Wewnątrz znajdowała się nieprzytomna kobieta z widocznymi poparzeniami ciała. Strażacy ewakuowali poszkodowaną na zewnątrz i udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Równocześnie ugasili materiały tlące się wewnątrz lokalu mieszkalnego. Kobietę przekazano ekipie Zespołu Ratownictwa Medycznego. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala.
— W celu wyeliminowania ukrytych zarzewi ognia usunięto nadpalone deski podłogowe i obiekt sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej — informuje mł. kpt. Marcin Rezmer, rzecznik komendanta PSP w Nowym Mieście.
Działania trwały niespełna 3 godziny. W akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyli strażacy z JRG w Nowym Mieście oraz OSP w Marzęcicach, czynności służbowe prowadzili również funkcjonariusze policji.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tomasz #2461645 | 188.146.*.* 13 mar 2018 16:29

  Niech Urząd Miasta jeszcze więcej meneli osiedli w tym tak zwanym budynku mieszkalnym,potocznie zwanym baraki,to w końcu cała ta buda spłonie.Urzędnicy najwidoczniej mają gdzieś rodziny z dziećmi które tam zamieszkują i żyją pod ciągłym strachem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages