środa, 22 maja 2019. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Która OSP najpopularniejsza? Poszukujemy super strażaków z powiatu nowomiejskiego

2018-03-12 10:32:43 (ost. akt: 2018-04-30 20:45:05)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Tradycyjnie w marcu rozpoczynamy poszukiwania najpopularniejszej Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie nowomiejskim. Zabawa: czas start!

Wszystkich ochotniczych straży pożarnych na Warmii i Mazurach jest ponad pół tysiąca, z tego prawie 200 znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Niezależnie jednak od tego, to właśnie OSP cieszą się wśród społeczności lokalnych największym zaufaniem.

Zakres działalności ochotniczych straży pożarnych to wszystkie odcienie ratownictwa. Strażacy są przede wszystkim przy pożarach, ale także podczas działań na wodzie, w zagrożeniach chemicznych i ekologicznych. Ochotnicze Straże Pożarne zajmują się również sportem, edukacją i wychowaniem oraz kulturą.

To nie wszystko, ponieważ w naszym regionie są także remizy, które pełnią funkcję świetlic wiejskich, a nawet... kaplic, w których odbywają się nabożeństwa. Obok remiz powstają też place zabaw dla dzieci, a także sauny. Nie można zapomnieć także o zespołach muzycznych i orkiestrach.

Głosowanie na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną rozpoczynamy 10 marca. Plebiscyt zakończymy 1 maja 2018 roku. Wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki w powiatach naszego powiatu, a także dwie najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach. W tym drugim przypadku OSP powalczą w dwóch kategoriach, w pierwszej znajdą się te, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, i te, które się w nim nie znajdują.

Koszt jednego SMS’a wynosi 1,23 zł brutto. Głosowanie trwa do1 maja 2018roku. do godz. 23.59.W ubiegłym roku podium w plebiscycie zdominowały jednostki z gminy Biskupiec. Pierwsze było OSP Biskupiec przed OSP Łąkorz i OSP Osetno.REGULAMIN

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages