Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Nowe Miasto pokazało się na targach turystycznych w czeskiej Ostrawie

2018-03-07 10:35:28 (ost. akt: 2018-03-07 10:41:03)
Jerzy Grządzielewski na nowomiejskim stoisku podczas targów w Ostrawie

Jerzy Grządzielewski na nowomiejskim stoisku podczas targów w Ostrawie

Autor zdjęcia: Nadesłane

Na początku marca Kierownik Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego prezentował ofertę turystyczną Nowego Miasta Lubawskiego podczas Targów Turystyki „Dovolená a Region” w Ostrawie.

Nasze miasto bezpłatnie uczestniczyło w tych targach w ramach wspólnego stoiska Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz miast z tego regionu, zrzeszonych w Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow — informuje Jerzy Grzadzielewski, Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego

W trakcie targów odbyła się konferencja, podczas której uczestnicy zapoznali się z informacjami o Regionie Śląsko-Morawskim prezentowanymi przez Gubernatora Jana Krkoška. Dyrektor Biura Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Cittaslow we Włoszech Pier Giorgio Olivieti przedstawił zgromadzonym najnowsze informacje o rozwoju idei Cittaslow na świecie, a członek Krajowego Komitetu Naukowego Cittaslow Stanisław Harajda zapoznał przedstawicieli miast z terenu Regionu Śląsko-Morawskiego z rozwojem tej inicjatywy w Polsce, podkreślając wymianę dobrych praktyk polskich miast Cittaslow. Moderatorem konferencji był dr Ladislav Kovář - autor wielu artykułów dotyczących branży turystycznej.

Trzeba przyznać, że stoisko Cittaslow cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających targi turystyczne - zwracali oni uwagę m.in. na wysoki poziom edytorski publikacji, ciekawe zabytki i ofertę aktywnego wypoczynku oraz walory smakowe nowomiejskich pierników — dodaje Jerzy Grządzielewski.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gabrysia #2456052 | 178.42.*.* 7 mar 2018 13:50

  Wazelina z cukrem. A o tym, ile problemów było z tym, że nikt z nowomiejskiej delegacji nie znał w miarę komunikatywnie angielskiego, to ani słowa. Byłam i widziałam. Wstyd.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (-1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages