Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Ciężarówki pod specjalnym nadzorem

2018-02-28 12:10:55 (ost. akt: 2018-02-28 12:12:23)

Autor zdjęcia: KPP NML

Nowomiejscy policjanci wspólnie z inspektorami transportu drogowego przeprowadzili działania "BUS i TRUCK”. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów ciężarowych, uprawnienia do kierowania, dokumenty wymagane podczas kontroli drogowej, jak również stan trzeźwości kierowców. Wszystko po to by na naszych drogach było bezpiecznie.

Wczoraj od wczesnych godzin rannych na drogi powiatu nowomiejskiego wyruszyły patrole policjantów ruchu drogowego i funkcjonariuszy inspekcji transportu drogowego. Prowadzili oni wspólne działania ukierunkowane na kontrolę kierowców dużych pojazdów. Głównym celem tych działań, była poprawa bezpieczeństwa w zakresie transportu towarów i osób.

W trakcie wspólnej akcji zwracano uwagę i eliminowano nieprawidłowości występujące podczas wykonywania przewozu drogowego osób i rzeczy oraz sprawdzano stan techniczny i obowiązkowe wyposażenia pojazdów używanych do tego przewozu. Funkcjonariusze sprawdzali także trzeźwość kierujących. Mundurowi zwracali również uwagę na przestrzeganie przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowcy. W 2 przypadkach ujawniono naruszenia pracy tachografu.

Mundurowi skontrolowali łącznie 46 pojazdów, w tym 15 pojazdów ciężarowych. Niestety nie obyło się bez kar. Podczas działań, funkcjonariusze wystawili łącznie 19 mandatów. Główne uchybienia kierowców wynikały z przekroczenia przez nich dopuszczalnej prędkości, tak było aż w 10 przypadkach (w 5 przypadkach przez kierujących pojazdami ciężarowymi).

To już kolejne wspólne działania policjantów z inspektorami transportu drogowego. Będą one kontynuowane, by zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach.

opr. mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages