Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

MOSIR CUP — halowe indywidualne mistrzostwa tenisa w grze podwójnej

2018-02-22 00:25:00 (ost. akt: 2018-02-22 00:26:40)

Autor zdjęcia: Nadesłane

W tym roku pasjonaci tenisa ziemnego z terenu powiatu nowomiejskiego mieli możliwość rozpoczęcia sezonu już w lutym. Wszystko za sprawą dyrektora miejscowego MOSiR-u Marka Borkowskiego, który zorganizował halowe indywidualne mistrzostwa w grze podwójnej — MOSIR CUP.

Uroczyste otwarcie zawodów swą obecnością uświetnił burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego — Józef Blank. Wydarzeniem stała się obecność debiutantki — Agnieszki Kasprzyckiej. Jest ona pierwszą nowomieszczanką, która zdecydowała się uczestniczyć w deblowym turnieju tenisowym i choć sama nie awansowała do rundy finałowej, to gemy które zdobyła miały spory wpływ na kolejność w grupie eliminacyjnej. Brawa za odwagę i świetny debiut! 

Do współzawodnictwa przystąpiło 10 osób — mieszkańców nowomiejskiej gminy, gminy Kurzętnik, gminy Biskupiec oraz Nowego Miasta Lubawskiego. Rozgrywki przeprowadzono w systemie debla indywidualnego, co wymagało od uczestników nie tylko umiejętności rywalizacji, ale też współpracy z różnymi partnerami deblowymi. Mecze trwały ponad 6 godzin, lecz do końca nikt nie potrafił uzyskać w tabeli przewagi, która gwarantowałaby ostateczny sukces.

O kolejności na podium decydował ostatni mecz. W nim Rafał Godziński z Pacółtowa w parze z Łukaszem Żywickim z Nowego Miasta osiągnęli trzygemową przewagę nad Mirosławem Świętym (Biskupiec Pomorski) i Wojciechem Milewskim (Nowe Miasto). To oznaczało, że najwszechstronniejszym deblistą okazał się Rafał Godziński i to on dumnie wzniósł puchar za pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajął Wojciech Milewski, a trzecie Łukasz Żywicki. Grupę pocieszenia, w której rywalizowali przegrani z eliminacji, wygrał Leszek Seweryn z Nowego Miasta.

MOSIR CUP był pierwszym krokiem na drodze do spopularyzowania tenisa ziemnego w Nowym Mieście. W planach na ten rok są też inne formy tenisowej rywalizacji i zabawy zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapraszamy do uczestnictwa!
Wojciech Milewski
koordynator turnieju

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages