Czwartek, 18 kwietnia 2019. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Zimowa wizyta młodzieży z Rosji w Nowym Mieście

2018-02-07 11:38:00 (ost. akt: 2018-02-07 11:43:03)
Pamiątkowa fotografia z wizyty w urzędzie

Pamiątkowa fotografia z wizyty w urzędzie

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Do najbliższej soboty potrwa wizyta młodzieży z partnerskiego Gurjewska (Obwód Kaliningradzki) w Nowym Mieście Lubawskim. Pobyt 12 uczniów z opiekunkami zorganizowano w ramach wymiany z nowomiejską Szkołą Podstawową nr 3.

Dla młodzieży ze szkół w Wielkim Isakowie i Chrabrowie przygotowano ciekawy program. Dzisiejsza środa jest dniem rekreacyjno-sportowym, bowiem goście wraz z ich rówieśnikami z nowomiejskiej „trójki” korzystają z uciech Kurzej Góry, gdzie w ruch poszły narty i łyżwy. Po południu zaplanowano warsztaty taneczne.

Ponadto młodzież zwiedzała Nowe Miasto, uczestniczyła w zajęciach szkolnych i złożyła wizytę w Urzędzie Miejskim, była też integracja w myśliwskiej Aleksandrówce. Podczas spotkania w magistracie, Józef Blank, gospodarz miasta przybliżył specyfikę pracy miejskiego samorządu, opowiadał o mieście. Na koniec goście z Rosji obdarowani zostali pakietami materiałów promocyjnych.

Ciekawym dniem dla uczniów z Obwodu Kaliningradzkiego będzie w jutrzejszy czwartek, bowiem pojadą do miasta Kopernika. W Toruniu zwiedzą Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”, zapoznają się z zabytkami miasta. W piątek zaplanowano kolejną lekcję „białego szaleństwa” na Kurzej Górze oraz warsztaty pieczenia chleba. W sobotę po śniadaniu u rodzin, gdzie są zakwaterowani goście, nastąpi ich powrót do rejonu Gurjewskiego. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages