Luty i marzec w kolorze mięty. Są spotkania związane z profilaktyką raka szyjki macicy

2018-02-05 11:54:20(ost. akt: 2018-02-05 12:00:11)
Mieszkanki Kurzętnika mogą przyjść na spotkanie 12 lutego do GOK-u

Mieszkanki Kurzętnika mogą przyjść na spotkanie 12 lutego do GOK-u

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Cytologia jest podstawowym badaniem w diagnostyce raka szyjki macicy, ale żeby była skuteczna, musi być wykonywana co najmniej raz na 3 lata. Temu służą spotkania w placówkach kultury w powiecie nowomiejskim i nie tylko.
Wiele kobiet  żyje w przeświadczeniu, że choroba ich nie dotyczy. Spora grupa pań nigdy nie wykonałą badania cytologicznego. Początek roku to dobry czas na zmianę zachowań prozdrowotnych. Fundacja Instytut Badań i Edukacji Społecznej we współpracy z Lokalną Grupą Działania Ziemia Lubawska, zapraszają na cykl spotkań edukacyjno-informacyjnych poświęconych profilaktyce raka szyjka macicy. Spotkania mają formę wykładów i prezentacji, rozmów  i  indywidualnych konsultacji. Adresowane są aktywnych zawodowo kobiet w wieku 25-59 lat, które w ostatnich trzech latach nie miały wykonywanej cytologii. Po każdym spotkaniu uczestniczki mogą zapisać się na badanie lub od razu wykonać cytologię.

Kalendarz spotkań
6 lutego, godz. 16 – świetlica Wiejska w Mszanowie
12 lutego, godz. 16 – Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku
5 marca, godz. 16 – Świetlica Wiejska w Gronowie
9 marca, godz. 16 – Gminny Ośrodek Kultury w Biskupcu Pomorskim
12 marca, godz. 16 – Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie

Więcej informacji znajdziesz na stronach  www.zdrowa.elblag.pl, https://www.facebook.com/ZdrowaElblag/

Spotkania realizowane są w ramach projektu „Wdrażanie działań edukacyjnych i informacyjnych zwiększających zgłaszalność na badania profilaktyczne raka szyjki macicy – subregion elbląski”, współfinansowanego  z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014 – 2020,Oś 10 Regionalny rynek pracy, Działanie 10.07.00 Aktywne i zdrowe starzenie się. Partnerami projektu są: Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu oraz NZOZ „ZAWADA” w Elblągu.
red


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5