Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Jak problem to do sołtysa! Rozpoczynamy poszukiwania najlepszego lidera wiejskiego w powiecie nowomiejskim

2018-01-30 12:38:53 (ost. akt: 2018-03-10 00:24:44)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W powiecie nowomiejskim mamy 78 sołtysów. Reprezentują interesy społeczności wiejskich, pomagają w kontaktach z gminą, organizują i zbierają podatki. Jak ich oceniamy i który jest najlepszy? Poszukujemy sołtysa roku 2018 powiatu nowomiejskiego. Zapraszamy do zabawy!

Co było pierwsze jajko czy kura? Nie wiadomo. Tak samo, jak nie wiemy czy pierwsze było sołectwo czy sołtys. W każdym razie urząd sołtysa jest równie stary jak państwo polskie.Rola sołtysa w życiu naszych wsi jest trudna do przecenienia. Urząd sołtysa to podstawowe i zarazem pierwsze ogniwo samorządowe na polskiej wsi. Dobry sołtys potrafi skupić wokół siebie lokalną społeczność, zaktywizować ją i wspólnie realizować cele, które przynoszą korzyść mieszkańcom.

Chociaż na wsi mieszka więcej mężczyzn niż kobiet, to Ci pierwsi coraz częściej oddają władzę nad sobą w ręce pań. W Polsce jest tak już rządy w 40% wsi. Rola sołtysa w życiu naszych wsi jest trudna do przecenienia. Urząd sołtysa to podstawowe i zarazem pierwsze ogniwo samorządowe na polskiej wsi. Dobry sołtys potrafi skupić wokół siebie lokalną społeczność, zaktywizować ją i wspólnie realizować cele, które przynoszą korzyść mieszkańcom. Naszym celem było pokazanie jak ważną role pełnią w życiu swoich społeczności sołtysi.

Sołtys to oczywiście urząd, ale w dzisiejszych czasach to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Takich najaktywniejszych liderów chcemy pokazać. Stąd pomysł na zorganizowanie plebiscytu SMS na "Najpopularniejszego Sołtysa" z terenu powiatu nowomiejskiego.

Tytuł Super Sołtysa 2018 Powiatu Nowomiejskiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa.

Plebiscyty na Super Sołtysa 2018 danego powiatu odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów w całym regionie otrzyma tytuł: Super Sołtysa 2018 województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.

Plebiscyt trwa od dnia 29.01.2018 r. do 09.03.2018 r. Zakończymy go 9 marca, kilka dni przed Dniem Sołtysa, które obchodzimy corocznie 11 marca. Termin zgłaszania kandydatur upływa 5.03. 2018 roku o godzinie 23.59

REGULAMIN KONKURSU

W zeszłym roku w powiecie nowomiejskim wygrał Jan Wiśniewski, sołtys wsi Słupnica w gminie Biskupiec.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages