Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Wieści z Przedszkola Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim

2018-01-25 12:15:04 (ost. akt: 2018-01-25 12:24:34)
Występ dzieci z okazji Dnia Dziadka i Babci

Występ dzieci z okazji Dnia Dziadka i Babci

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

W Przedszkolu Miejskim w Nowym Mieście Lubawskim pojawili się goście. Najpierw o bezpieczeństwie zabaw zimowych rozmawiał z dziećmi policjant, potem w placówce gościli babcie i dziadkowie z okazji ich święta.

* Ferie zimowe, to dla dzieci wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegały one szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, dlatego przed dniami wolnymi nasze przedszkole odwiedził sierżant sztabowy Mateusz Soter. Policjant przeprowadził z dziećmi zajęcie profilaktyczno - edukacyjne dotyczące zasad bezpiecznej zabawy w okresie zimowym. Przedszkolaki wiedzą już, że do zjazdów na sankach i nartach  należy wybierać miejsca bezpieczne z dala od ruchliwych ulic, że podczas zjazdu z górki należy zachowywać się tak, by nie zagrażać innym uczestnikom zabawy, że podczas zabawy w śnieżki nie można celować w głowę . Podczas spotkania pan Mateusz przypomniał, że pod żadnym pozorem nie należy wchodzić na lód zamarzniętych jezior, stawów i rzek. Bezpiecznie korzystać można ze specjalnie przygotowanych lodowisk. I zawsze  pod opieką osoby dorosłej. Przedszkolaki utrwaliły także zasady zachowania w przypadku spotkań z nieznaną osobą oraz numery telefonów alarmowych.

*Zapraszanie „Dziadków” na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W dniach 16 - 19 stycznia grupach odbyły się te wspaniałe uroczystości. Frekwencja, jak co roku dopisała. Przedszkolaki przedstawiły: Jasełka, inscenizację „Przyjaciele bałwanka”, „Jak to z babcią i dziadkiem było?”, bajkę „O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach” oraz montaże słowno - muzyczne: były to wiersze i piosenki okolicznościowe i układy taneczne. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki a mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Ważnym elementem spotkań było wręczanie upominków, własnoręcznie wykonanych przez dzieci.
Jak jedna z sentencji głosi: „Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje” (Gustaw Flaubert).
Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Przedszkole MiejskieCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages