Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Teleopieka seniorów staje się faktem

2018-01-19 12:43:51 (ost. akt: 2018-01-19 14:00:05)
Moment podpisania umowy w Olsztynie

Moment podpisania umowy w Olsztynie

Autor zdjęcia: Archiwum

Burmistrz Józef Blank w towarzystwie Skarbnika Wioletty Chętnickiej podpisał w Olsztynie umowę z Marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem o dofinansowanie funkcjonowania systemu teleopieki dla mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego.

Program realizowany będzie od stycznie i w pierwszym roku obejmie wsparciem 20 mieszkańców Nowego Miasta. Głównie będą to osoby starsze, mieszkające samotnie lub te, które nie mogą liczyć na stałą pomoc aktywnych zawodowo członków swoich rodzin.

Dzięki programowi seniorzy będą mieli zapewnioną całodobową gotowość centrum operacyjno-alarmowego, które podejmie działania ratownicze po otrzymaniu od osoby starszej sygnału za pośrednictwem „czerwonego przycisku alarmowego”. Centrum będzie odpowiedzialne za telefoniczne nadzorowanie przebiegu akcji od chwili otrzymania sygnału do czasu udzielenia pomocy. Operator centrum nawiąże kontakt z seniorem wzywającym pomocy, oceni sytuację, powiadomi osoby wskazane do kontaktu, a w razie konieczności wezwie pod adres seniora karetkę pogotowia ratunkowego, policję lub straż pożarną. Będzie także utrzymywał kontakt telefoniczny z osobą wzywającą pomocy, aż do przybycia wezwanych osób lub służb.

Udział w programie jest bezpłatny, a warunkiem przystąpienia do niego jest wypełnienie ankiety informacyjnej, posiadanie sprawnego telefonu stacjonarnego lub komórkowego, którego numer nie jest zastrzeżony. Urządzenie do uruchamiania „czerwonego przycisku alarmowego” zostanie bezpłatnie wypożyczone przez Gminę Miejską, a każdy senior, jego opiekun lub członek rodziny zostanie przeszkolony z obsługi.

Szczegółowe informacje dotyczące wdrażania programu można uzyskać w Referacie Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim, pokój nr 34 oraz pod numerem telefonu 56 472-96-17. red
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Qwerty #2421911 | 37.47.*.* 19 sty 2018 23:31

    Brawo Burmistrzu! Takich ludzi, którzy dbają o dobro mieszkańców, potrzebujemy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages