Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Ziemia lubawska na mapie badań kościoła katolickiego. Wyróżniamy się na tle sąsiadów

2018-01-11 12:39:48 (ost. akt: 2018-01-11 12:46:13)

Autor zdjęcia: Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego przedstawił dane dotyczące tzw. dominicantes i communicantes na 2016 rok. Podobnie jak Kaszuby czy Śląsk Opolski, ziemia lubawska wyróżnia się spośród sąsiadów.

Co roku w styczniu Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego publikuje dane dotyczące frekwencji na niedzielnej mszy św. oraz ilości osób przyjmujących komunię św. Badania dominicantes i communicantes dotyczące roku 2016 wyraźnie pokazują region ziemi lubawskiej, która na tle diecezji toruńskiej wyróżnia się większym uczestnictwem mszy św. Na mapie prezentującej odsetek wiernych uczestniczących w mszy św. w odniesieniu do ogólnej liczby wiernych wyróżniają się dekanaty Nowe Miasto, Lubawa i Rybno. W naszym regione na mszę św. uczęszcza około 50 procent katolików, podczas gdy średnia w diecezji toruńskiej to 35 procent. Wyraźnie rysuje się także granica z diecezją elbląską i archidiecezją warmińską, które mają znacznie niższą frekwencję uczestnictwa we mszy św. Najwyższy poziom dominicantes to tradycyjnie Polska południowo – wschodnia i diecezje krakowska, tarnowska, rzeszowska i przemyska. Na drugim biegunie leżą kościoły diecezji szczecińsko-kamieńskiej, łódzkiej i koszalińsko – kołobrzeskiej, gdzie, według badań instytucji kościelnej, na mszę św. uczęszcza co czwarta osoba.

mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ela #2416149 | 79.191.*.* 12 sty 2018 09:31

  Na "mapie ofiarności", wiszącej u Ojca Tadeusza Rydzyka Nowe Miasto także jest bardzo wysoko!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages