Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Świąteczny czas w nowomiejskie szkole "Jedynce"

2017-12-24 13:09:01 (ost. akt: 2017-12-24 11:11:37)
Występ uczniów z nowomiejskiej "Jedynki"

Występ uczniów z nowomiejskiej "Jedynki"

Autor zdjęcia: SP 1

„Są święta w naszym kalendarzu najdroższe i najbliższe, bo wywołują falę marzeń najczulszych i najmilszych” – tymi słowami czwartoklasiści wprowadzili społeczność szkolną w bożonarodzeniowy nastrój w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim .

Na uroczystość wigilijną, która odbyła się w nowomiejskiej „Jedynce” 21 grudnia 2017 roku przybyli zaproszeni goście: wiceburmistrz Krzysztof Widźgowski, radni miejscy: Zbigniew Ewertowski, Adam Kłosowski, Mieczysław Kubacki, Andrzej Nadolski, przewodnicząca Rady Rodziców – Anna Moczadło.
W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, emerytowani nauczyciele, uczniowie klas I – III oraz rodzice. W atmosferę świąt wprowadzili publiczność: dyrektor szkoły Jerzy Resicki, wiceburmistrz Krzysztof Widźgowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło.

Uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami: Magdaleną Ewertowską, Zytą Sadowską i Ireną Światkowską przedstawili współczesną wersją jasełek pt. „Bóg się rodzi w naszych sercach”. Anioły zabrały widzów w sentymentalną podróż do współczesnego domu, by pokazać jak ludzie przygotowują się na przyjęcie  Jezusa. Następnie przeniosły wszystkich do ubogiej stajenki, aby odkryli sens Bożego Narodzenia. Występ swoim śpiewem uświetnił chór szkolny Bemolki pod kierunkiem Hanny Szymańskiej i soliści: Jakub Cieplak, Roksana Kłosowska, Amelia Idziak, Agnieszka Świątkowska i Maja Cieplak. Na koniec odśpiewano kolędy, do których akompaniował Filip Orłowski. Akademię poprowadziła pani Ewelina Niścigorska-Bojarska.

W piątek 22 grudnia młodzi artyści wystąpili ponownie, tym razem przed całą społecznością szkolną. Dyrektor Jerzy Resicki życzył zebranym wesołych świąt i zwrócił uwagę na bezpieczeństwo podczas przerwy świątecznej. Przedstawiciele Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej złożyli życzenia dyrekcji oraz nauczycielom i wręczyli symboliczny upominek. Tradycyjnie w każdej klasie odbyły się spotkania wigilijne z kolędą i opłatkiem.

Ewelina Niścigorska-Bojarska SP 1


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages