Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Szkoła "Jedynka" z kolejnym certyfikatem

2017-12-12 19:27:19 (ost. akt: 2017-12-12 19:32:09)
Na uroczystości wręczenia certyfikatów w Warszawie

Na uroczystości wręczenia certyfikatów w Warszawie

Autor zdjęcia: SP 1

Szkoła Podstawowa nr1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim dołączyła do zaszczytnego grona szkół promujących zdrowie.

W dniu 5 grudnia 2017 r. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przyznała placówce Krajowy Certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie”. Odbyło się to na wniosek Centralnej Kapituły Krajowego Certyfikatu, która liczyła 16 członków. Zespołowi przewodniczyła prof. Barbara Woynarowska.

Otrzymując Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie na 5 lat placówka musiała spełnić określone wymagania tj.
Praca całej społeczności szkolnej
Współpraca z wojewódzkim koordynatorem
Spełnienie wymagań z Procedury nadawania Krajowego Certyfikatu
a) działania w zakresie promocji zdrowia wpisane są w koncepcję pracy szkoły
b) szkoła jest członkiem wojewódzkiej sieci i posiada wojewódzki certyfikat co najmniej 3 lata
c) prowadzi podstronę internetową: Szkoła Promująca Zdrowie
d) dokonała autoewaluacji działań w zakresie 4 standardów
e) dokonała publicznej prezentacji wyników autoewaluacji
f) uzyskała rekomendacje wojewódzkiego koordynatora
Zaopiniowanie wniosku przez członków Centralnej Kapituły Krajowego Certyfikatu SPZ
Rekomendacja dla Ministra Edukacji Narodowej

Placówka dołączyła do 8% szkół z Krajowym Certyfikatem, gdzie zdrowie całej społeczności szkolnej zajmuje czołowe miejsce.
Pani prof. B. Woynarowska powiedziała „… że są to szkoły, gdzie widzi się jakość pracy, działania wynikają z potrzeb placówki, są planowane i długofalowe…. Każdy członek społeczności szkolnej odnosi korzyści, ponieważ inwestuje w swoje zdrowie, które jest bezcenne..”

W tym roku Krajowy Certyfikat otrzymało 36 szkół z 11 województw. Historia Szkół Promujących Zdrowie liczy 25 lat. Pierwsze spotkanie odbyło się w Spale 04.12.1992 r. Przez ćwierćwiecze tylko 246 szkół w Polsce zdobyło Krajowy Certyfikat SPZ.

Uroczystość nadania certyfikatów miała miejsce w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie, którą otworzyła Marzenna Habib- wicedyrektor ORE. Pani Agnieszka Ludwin Zastępca Dyrektora w Departamencie Wychowania i Kształcenia Integracyjnego MEN odczytał list gratulacyjny od Pani Minister.

W uroczystości wzięli udział miedzy innymi: prof. Barbara Woynarowska – współtwórczyni polskiej koncepcji szkoły promującej zdrowie, Krajowy Koordynator w Europejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie (1992- 1997), członek Szkoły dla Zdrowia w Europie ( od 2012), Valentina Todorovska - Sokołowska- krajowy koordynator sieci przedszkoli i szkół promujących zdrowie, Wiesława Szafrańska-Bortkiewicz - Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Anna Zdaniukiewicz - koordynator szkół promujących zdrowie w woj. warmińsko- mazurskim i inni wojewódzcy koordynatorzy SPZ.

Przyznanie certyfikatu jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie, jest wyrazem uznania jej dotychczasowych osiągnięć, które są wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy. Wniosek z podejmowanych przedsięwzięć przygotował Szkolny Zespół Promocji Zdrowia, w skład którego weszli: dyrektor szkoły Jerzy Resicki, Katarzyna Zapałowska, Wioleta Bączek- Samulewicz, Jarosław Kamiński, Zyta Sadowska, Iwona Kołecka, Magdalena Ewertowska, Zbigniew Gołębiewski, pielęgniarka szkolna – Krystyna Kwiatkowska. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była Irena Światkowska.

SP 1
Na uroczystości wręczenia certyfikatów w Warszawie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bob #2396770 | 109.196.*.* 13 gru 2017 05:35

  Ogromne gratulacje dla nauczycieli z Zespołu Promocji Zdrowia- ich ciężka praca i długie godziny spędzane w pozaszkolnym czasie pracy przyczyniły się do sukcesu.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages